REKLAMA
REKLAMA

Załuż 2013 z atrakcjami (FILM)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Dwa tygodnie pozostały do pierwszych w tym roku wyścigów górskich, jakie zostaną rozegrane w ramach 39 międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Załuż 2013. Na kibiców organizator Automobilklub Małopolski w Krośnie przygotował moc atrakcji.

ZOBACZ RELACJĘ Z 38. BIESZCZADZKIEGO WYŚCIGU GÓRSKIEGO, ZAŁUŻ 2012

Już w piątek 17 maja sympatyków motoryzacji, tych najmłodszych jak i starszych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Automobilklub Małopolski zapraszają na Sanocki rynek, gdzie odbędzie się piknik BRD. W tym miejscu kibice GSMP, oprócz działań dla polepszenia bezpieczeństwa na drogach, będą mogli zobaczyć najnowsze autobusy Autosan, zaprezentowane przez producenta.

Podczas wyścigowego weekendu Stacja Paliw GROSAR staje się oficjalną stacją GSMP Załuż 2013, a restauracja Off Road oficjalnym klubem wyścigowym.

Tegoroczna edycja powraca do kalendarza FIA CEZ Trophy. Oprócz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, wyścig na trasie z Wujskiego na szczyt Gór Słonnych będzie stanowił 1 i 2 rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 3 i 4 rundę Mistrzostw Słowacji w wyścigach górskich.

Miło nam kolejny raz otwierać sezon górskiego ścigania w Polsce – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor GSMP Załuż. W tym roku dla odmiany, oraz na życzenie zawodników jest to wyścig w Załużu. Tegoroczne zawody dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy z Krosna i całego Podkarpacia odzyskały dawną rangę. Jesteśmy bowiem 2 rundą Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, poza tym oczywiście w Załużu odbędą się rundy GSMP oraz Mistrzostw Słowacji – kończy Fiejdasz.

Na liście zgłoszeń widnieje już w tym momencie kilka bardzo ciekawych nazwisk jak i samochodów. Na inauguracji GSMP pojawią się zawodnicy single seaterów – Robert Steć w F3000, Erich Achs w formule Opel Lotus, zobaczymy samochód Radical oraz żonę Roberta Stecia, Irenę w formule Dallara F394.

Oprócz wspaniałych formuł, które w Załużu startują od 39 lat, zobaczymy historyczne samochody. Kibice zobaczą Alfę Romeo Guilietta, Alfę Romeo GT2000, Audi Quattro, Forda Sierrę Cosworth oraz wiele więcej ciekawych historyków, które zostały zbudowane podczas zimowej przerwy w GSMP.

W FIA CEZ Trophy wystartuje dwukrotny zdobywca tytułu Mistrza sezonu 2011 i 2012 grupy A, Grzegorz Duda.

Na liście zgłoszeń widnieje również Jan Milon w Fabii WRC. Do Załuża powinien przyjechać Martin Kois, który w tym roku startuje w międzynarodowych rundach wyścigów górskich.

Pierwszy termin zgłoszeń kończy się już 10 maja o godzinie 24.00, a zamknięcie listy zgłoszeń już 13 maja o godzinie 24.00. Oficjalną listę zgłoszeń do inauguracji sezonu wyścigów górskich w Polsce poznamy już 15 maja o godzinie 14.00.

Łukasz Strzelecki
Biuro Prasowe
39 Bieszczadzki Wyścig Górski

07-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)