REKLAMA
REKLAMA

Zaproszenie na ekumeniczne kolędowanie. Z pomocą pogorzelcom

TREPCZA / PODKARPACIE.  Ekumeniczne kolędowanie w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzonym każdego roku w dniach od 18 do 25 stycznia to nie tylko kolejna okazja do lepszego, wzajemnego poznania się i budowania jedności Chrystusowego Kościoła.

Jego uczestnicy pośpieszą z braterską pomocą ludziom w potrzebie. Podczas spotkania zebrane zostaną dobrowolne dary serc na pomoc rodzinie z Wujskiego. Przed kilkoma dniami pożar strawił poddasze i dach budynku. Dzieła zniszczenia dopełniła woda i zimowa aura. W tej sytuacji liczy się każda złotówka, która nie tylko pozwoli rozpocząć szybko niezbędne prace remontowe, ale przede wszystkim przywróci w sercach pogorzelców jakże potrzebną nadzieję.

Bł. Jan Paweł II, tak żywo zaangażowany w ekumenizm, jest patronem wszystkich dotychczasowych spotkań

W najbliższy czwartek śpiew kolęd, pastorałek i pieśni bożonaro-dzeniowych połączy chrześcijan różnych wyznań w modlitwie uwielbienia Boga za dzieło wcielenia Syna Bożego. Każda z przybyłych wspólnot po krótkiej prelekcji duchownego o świętowaniu Bożego Narodzenia w ich tradycji, czy obrządku zaprezentuje przygotowany program. Obok gospodarzy spotkania – parafii rzymskokatolickiej w Trepczy – swój udział potwierdziły już z Sanoka parafia prawosławna i parafia polskokatolicka. Dojdzie więc do spotkania chrześcijańskiej tradycji Wschodu i Zachodu oraz  Starokatolików. W śpiew kolęd włączy się również schola z Jaćmierza, prezentując przygotowane utwory.

Wszystkich, którzy chcą mieć swój, choćby mały udział w budowaniu jedności uczniów Chrystusa i niesieniu pomocy innym zapraszamy w czwartek  24 stycznia br. do Trepczy. Początek modlitewnego spotkania o godz. 17,00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

AS

GMINA WIEJSKA SANOK: Pomóżmy pogorzelcom z Wujskiego! (FILM)

22-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)