REKLAMA
REKLAMA

Order Odrodzenia Polski dla Andrzeja Pluty

Dr hab. med. Andrzej Pluta – Kierownik Oddziału Hematologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

dr med. A. Plucie wręczyła Wojewoda Podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska, 9 grudnia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Dr hab. med. Andrzej Pluta to wybitny specjalista w dziedzinie hematoonkologii. W ostatnich latach za swój największy sukces uważa stworzenie dwóch ośrodków hematologicznych –  w Rzeszowie oraz w 2010 r. w Brzozowie, którym kieruje do dzisiaj. Wcześniej – w 2004 r. otrzymał nagrodę Basildon&Thurrock Hospital Trust jako współzałożyciel Oddziału Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim w  Basildonie. To lekarz z powołania, przyjaciel pacjenta i wielki społecznik, niejednokrotnie za swą działalność nagradzany.

Na podkreślenie zasługuje wspaniała opinia, jaką cieszy się doc. Pluta wśród pacjentów – jest Laureatem Konkursu dla najlepiej ocenianych przez pacjentów gabinetów lekarskich – Dwukrotnym Laureatem Lauru Pacjenta. Chętnie angażuje się w przedsięwzięcia, których celem jest profilaktyka i przeciwdziałanie chorobom krwi. Dr hab.med. Andrzej Pluta jest autorem książki „Przewlekła białaczka limfatyczna”, która została wydana w 2011 r. w ilości trzech tysięcy egzemplarzy i bezpłatnie przekazywana jest osobom chorym na białaczkę, bądź zainteresowanym tematem. Bierze czynny udział w pracach, których efektem ma być utworzenie w Brzozowie Oddziału Przeszczepowego dla potrzeb pacjentów całego województwa podkarpackiego.
Order Odrodzenia Polski drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne.

Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

materiały nadesłane

12-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)