REKLAMA
REKLAMA

Dziękczynienie za kanonizację i uzdrowienia

TREPCZA / PODKARPACIE. W poniedziałek 2 czerwca 2014 roku o godz. 18,00 zaplanowana została kolejna Msza uzdrowienia duszy i ciała, z udziałem o. Józefa Witko OFM z Krakowa. Będzie ona miała również charakter dziękczynny za niedawną kanonizację św. Jana Pawła II.

Przygotowywana jest przy ołtarzu polowym w bliskości Papieskiej  Barki, aby wyrazić szczególną wdzięczność za Jego troskę o chorych i cierpiących. Nie było pielgrzymki w różne zakątki świata bez spotkania i modlitwy razem z tymi, których nazywał „skarbem Kościoła” . Znane i opisane są przypadki całkowitych uzdrowień po papieskiej modlitwie i błogosławieństwie.

Początek  Mszy o uzdrowienie duszy i ciała w Trepczy ściśle łączy się z odsłonięciem i poświęceniem Papieskiej Barki w sierpniu 2007 roku. Podczas uroczystości zostanie wspólnie wykonana pieśń „Święty Janie Pawle”, której autorem melodii i słów jest Marek Dziok z Sanoka. Uczestnicy liturgii będą mogli zabrać ze sobą pamiątkową płytę CD z tą kompozycją i innymi pięknymi utworami muzycznymi wykonywanymi podczas Mszy uzdrowienia. Dobrowolny dar serca za płytkę przeznaczony będzie na fundusz pomocy w wakacyjnym wypoczynku dzieci i młodzieży z rodzin ubogich.

Serdecznie dziękujemy dobroczyńcom z Sanoka i Krakowa, którzy wsparli wydanie tej muzycznej pamiątki, zaś zaprzyjaźnionej sanockiej pracowni kamieniarskiej za uzupełnienie pamiątkowej tablicy o jakże ważne słowo „ŚWIĘTY”  JAN PAWEŁ II.

materiał nadesłany

23-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)