REKLAMA
REKLAMA

39 sztuk niewybuchów ujawniono w okolicach Wetliny. Pociski artyleryjskie i moździerzowe (ZDJĘCIA)

Od dziś (tj. od 31 lipca) saperzy z Rzeszowa rozpoczną neutralizację 39 sztuk niewybuchów znalezionych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Wetlinie i przez pracownika Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

We wtorek ( 29 lipca) strażnicy graniczni patrolując okolice miejscowości Wetliny – głównie poza szklakami turystycznymi, znaleźli 15 sztuk niewybuchów (prawdopodobnie pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej). Podczas zabezpieczania przyległego terenu w odległości około 50 metrów ujawniono kolejne 23 sztuki niewybuchów (prawdopodobnie pociski moździerzowe również z czasów II wojny światowej).

W tym samym dniu (29 lipca) do Placówki Straży Granicznej w Wetlinie zgłosił się pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego  z informacją, że w rejonie Górnej Wetlinki, około 200 m od drogi głównej, w kompleksie leśnym znalazł niewybuch – prawdopodobnie granat z czasów II Wojny Światowej. We wskazane miejsce udał się patrol funkcjonariuszy SG z Wetliny, który zlokalizował i potwierdził miejsce odnalezienia niewypału.

O znaleziskach, zgodnie z procedurami, natychmiast powiadomiono Dyżurnego 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie oraz Komendę Powiatową Policji w Lesku. Strażnicy graniczni z Wetliny zabezpieczyli też tereny wokół niewybuchów aby nikt przypadkowy nie mógł się tam dostać.

BOSG

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)