REKLAMA
REKLAMA

4 i 3 promile alkoholu u kierowców zatrzymanych w Olszanicy i Polańczyku

BIESZCZADY. W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Leska zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zatrzymany w sobotnie popołudnie kierowca forda focusa w organizmie miał ponad 4 promile alkoholu. Jadący toyotą yaris mężczyzna, którego policja zatrzymała przed północą, miał prawie 3 promile.

Mimo ciągłych apeli do kierowców o zachowanie trzeźwości, za kierownicę wciąż wsiadają pijane osoby, stanowiąc w ten sposób realne zagrożenie dla siebie i innych. W sobotę około godz. 17 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Olszanicy 41-letniego mieszkańca tej miejscowości, jadącego fordem fokusem. Mężczyzna w organizmie miał 4,14 promila alkoholu. Tego samego dnia, po godz. 23 policjanci w Polańczyku zatrzymali 49-latka z Rzeszowa, który mając w organizmie 2,64 promila prowadził toyotę yaris. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do 2017 roku.

Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości prowadzi pojazd mechaniczny, popełnia przestępstwo. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Lesko

foto: sxc.hu

21-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)