REKLAMA
REKLAMA

48-letnia rowerzystka potrącona przez samochód

SANOK / PODKARPACIE. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z rowerem ucierpiała kierująca jednośladem. Z urazem nogi została przewieziona do szpitala.  Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez rowerzystów jak też, kierujących pojazdami mechanicznymi.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 20. w Sanoku na skrzyżowaniu ul. Przemyskiej z Narożną.  Z ustaleń poczynionych na miejscu przez policjantów wynika, że osobowy opel, którego kierującą była 19-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zderzył się z rowerem kierowanym przez 48-letnią mieszkankę powiatu sanockiego, będącą na drodze z pierwszeństwem przejazdu. W wyniku upadku obrażeń doznała rowerzystka. Po wykonaniu badań lekarskich okazało się, że ma złamaną kość śródstopia i uraz kolana.

Obydwie kierujące w chwili zdarzenia były trzeźwe.

Policja zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy na jednośladach. Sprawdzajmy także stan techniczny rowerów, nie zapominając jednocześnie o ich podstawowym wyposażeniu. Apelując, zwracamy uwagę na fakt, że kierowcy jednośladów często zapominają o prawidłowym oświetleniu rowerów czy też zakładaniu odblasków. Jest to szczególnie uciążliwe wieczorami, gdyż sprawia, że rowerzysta jest niemal niewidoczny dla jadącego samochodu lub zostaje zauważony w ostatniej chwili. Bycie widocznym na drodze znacząco wpływa na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Kierujący samochodami muszą z kolei pamiętać, że osoby poruszające się jednośladami są szczególnie narażone na skutki wypadków drogowych. Zatem kierowcy widząc rowerzystę powinni zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność.

źródło: KPP Sanok

01-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)