REKLAMA
REKLAMA

Aquino blisko rozstania z KH Sanok. Jaka będzie przyszłość trenera Demkowicza?

SANOK / PODKARPACIE. Kanadyjczyk z włoskim paszportem Anthony Aquino najprawdopodobniej pożegna się z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Ponadto, włodarze poszukują zastępcy na stanowisko pierwszego szkoleniowca. Portal nowiny24 podał informację o złożeniu dymisji przez duet trenerów. – To nieprawda. Nic takiego nie miało miejsca – mówi Waldemar Bukowski, prezes sanockiego klubu.

Autor: Tomasz Sokołowski

W ciągu najbliższych godzin może rozstrzygnąć się sprawa Anthonego Aquino, który do zespołu z Sanoku dołączył 17 października.

Poziom sportowy prezentowany przez tego hokeistę nie był satysfakcjonujący. Kanadyjczyk został sprowadzony do klubu po to, aby w znaczący sposób stanowić o sile gry drużyny. Wierzyliśmy, że będzie potrafił w ważnych momentach wziąć ciężar gry na swoje barki. Niestety, tak nie było – mówi szczerze Waldemar Bukowski, prezes Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Do tej pory, Aquino w barwach Ciarko PBS rozegrał 20 spotkań, strzelając 10 bramek oraz notując 20 asyst. Zawodnik najprawdopodobniej nie zagra w piątkowym (10.01) meczu z Podhalem Nowy Targ.

Również najbliższe godziny mogą zadecydować o przyszłości trenerów KH Sanok. Sternicy klubu poszukują zastępcy. Pod uwagę brany był obecny selekcjoner kadry Polski Igor Zacharkin, dwukrotny mistrz świata z reprezentacją Rosji (był asystentem Wiaczesława Bykowa), ale ostatecznie odmówił. W orbicie zainteresowań był również Milan Staš, który prowadził sanocką ekipę w sezonie 2012/2013 (odszedł do Koszyc, został zastąpiony przez Štefana Mikeša).

Wiemy, że miesiąc temu trener Staš podpisał umowę z klubem z Trencina, dlatego jego powrót do Sanoka, w tym momencie wydaje się być mało prawdopodobny – tłumaczy Waldemar Bukowski.

Prezes potwierdza prowadzenie rozmów z Jackiem Płachtą, który w ramach obecnego sezonu pracował w KTH Krynicy.

Być może jeszcze dzisiaj będziemy mieli konkretne informacje w sprawy ewentualnego zatrudnienia Jacka Płachty – zaznacza prezes KH Sanok. Jak dowiedzieliśmy się w klubie, niewykluczone, że jeden z obecnie prowadzących drużynę trenerów, zostanie asystentem nowego szkoleniowca.

Co skłoniło zarząd klubu z Sanoka do podjęcia decyzji o poszukiwaniu nowego trenera?

Niestety, widać tendencję spadkową w wynikach osiąganych podczas rywalizacji z najlepszymi drużynami w kraju. Przy takim składzie personalnym, w meczach z zespołami z dołu tabeli, nie zakładamy innego scenariusza, jak zwycięstwa, ale powinniśmy również zdobywać punkty w konfrontacjach z czołowymi ekipami, szczególnie grając przed własną publicznością. Oczywiście, nie bez znaczenia było rozstrzygnięcie pucharowej rywalizacji. Bardzo ważnym aspektem jest również atmosfera w drużynie, która w ostatnim czasie nie jest najlepsza – mówi Waldemar Bukowski.

Faktem jest, że przed sezonem, rozmawialiśmy z trenerem o celach na obecne rozgrywki. Mówiliśmy o miejscach 4-5. Tomasz Demkowicz zgodził się na takie założenia. Jednak w miarę upływu czasu, wzmacnialiśmy zespół, naturalnie zwiększały się również oczekiwania – tłumaczy sternik sanockiego klubu.

– Pewne jest natomiast to, że na chwilę obecną, zarówno Tomasz Demkowicz, jak i Marcin Ćwikła są trenerami naszej drużyny. Żaden z nich nie złożył dymisji – kończy prezes Bukowski.

Tomasz Demkowicz objął funkcję pierwszego trenera przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014. Asystentem został Marcin Ćwikła. Pod okiem duetu szkoleniowców, drużyna seniorów KH Sanok przepracowała okres przygotowawczy i przystąpiła do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Obecnie, zespół z grodu Grzegorza plasuje się na 2. pozycji w ligowej tabeli, z dorobkiem 60 punktów po 31. meczach i bilansem 138 bramek strzelonych i 81 straconych. Sanoczanie mają za sobą również udział w turnieju finałowym Pucharu Polski, który trzeci raz z rzędu został rozegrany w Sanoku. Po zwycięstwie w półfinale z KTH Krynicą 7:1, w finale lepsza okazała się Comarch Cracovia, pokonując bramkarza gospodarzy na zaledwie sekundę przed końcem dogrywki (3:4 d.).

Aktualny bilans Tomasza Demkowicza na ławce trenerskiej Ciarko PBS Bank KH Sanok w sezonie 2013/2014 to 21 zwycięstw i 12 porażek.  


09-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)