REKLAMA
REKLAMA

Aquino blisko rozstania z KH Sanok. Jaka będzie przyszłość trenera Demkowicza?

SANOK / PODKARPACIE. Kanadyjczyk z włoskim paszportem Anthony Aquino najprawdopodobniej pożegna się z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Ponadto, włodarze poszukują zastępcy na stanowisko pierwszego szkoleniowca. Portal nowiny24 podał informację o złożeniu dymisji przez duet trenerów. – To nieprawda. Nic takiego nie miało miejsca – mówi Waldemar Bukowski, prezes sanockiego klubu.

Autor: Tomasz Sokołowski

W ciągu najbliższych godzin może rozstrzygnąć się sprawa Anthonego Aquino, który do zespołu z Sanoku dołączył 17 października.

Poziom sportowy prezentowany przez tego hokeistę nie był satysfakcjonujący. Kanadyjczyk został sprowadzony do klubu po to, aby w znaczący sposób stanowić o sile gry drużyny. Wierzyliśmy, że będzie potrafił w ważnych momentach wziąć ciężar gry na swoje barki. Niestety, tak nie było – mówi szczerze Waldemar Bukowski, prezes Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Do tej pory, Aquino w barwach Ciarko PBS rozegrał 20 spotkań, strzelając 10 bramek oraz notując 20 asyst. Zawodnik najprawdopodobniej nie zagra w piątkowym (10.01) meczu z Podhalem Nowy Targ.

Również najbliższe godziny mogą zadecydować o przyszłości trenerów KH Sanok. Sternicy klubu poszukują zastępcy. Pod uwagę brany był obecny selekcjoner kadry Polski Igor Zacharkin, dwukrotny mistrz świata z reprezentacją Rosji (był asystentem Wiaczesława Bykowa), ale ostatecznie odmówił. W orbicie zainteresowań był również Milan Staš, który prowadził sanocką ekipę w sezonie 2012/2013 (odszedł do Koszyc, został zastąpiony przez Štefana Mikeša).

Wiemy, że miesiąc temu trener Staš podpisał umowę z klubem z Trencina, dlatego jego powrót do Sanoka, w tym momencie wydaje się być mało prawdopodobny – tłumaczy Waldemar Bukowski.

Prezes potwierdza prowadzenie rozmów z Jackiem Płachtą, który w ramach obecnego sezonu pracował w KTH Krynicy.

Być może jeszcze dzisiaj będziemy mieli konkretne informacje w sprawy ewentualnego zatrudnienia Jacka Płachty – zaznacza prezes KH Sanok. Jak dowiedzieliśmy się w klubie, niewykluczone, że jeden z obecnie prowadzących drużynę trenerów, zostanie asystentem nowego szkoleniowca.

Co skłoniło zarząd klubu z Sanoka do podjęcia decyzji o poszukiwaniu nowego trenera?

Niestety, widać tendencję spadkową w wynikach osiąganych podczas rywalizacji z najlepszymi drużynami w kraju. Przy takim składzie personalnym, w meczach z zespołami z dołu tabeli, nie zakładamy innego scenariusza, jak zwycięstwa, ale powinniśmy również zdobywać punkty w konfrontacjach z czołowymi ekipami, szczególnie grając przed własną publicznością. Oczywiście, nie bez znaczenia było rozstrzygnięcie pucharowej rywalizacji. Bardzo ważnym aspektem jest również atmosfera w drużynie, która w ostatnim czasie nie jest najlepsza – mówi Waldemar Bukowski.

Faktem jest, że przed sezonem, rozmawialiśmy z trenerem o celach na obecne rozgrywki. Mówiliśmy o miejscach 4-5. Tomasz Demkowicz zgodził się na takie założenia. Jednak w miarę upływu czasu, wzmacnialiśmy zespół, naturalnie zwiększały się również oczekiwania – tłumaczy sternik sanockiego klubu.

– Pewne jest natomiast to, że na chwilę obecną, zarówno Tomasz Demkowicz, jak i Marcin Ćwikła są trenerami naszej drużyny. Żaden z nich nie złożył dymisji – kończy prezes Bukowski.

Tomasz Demkowicz objął funkcję pierwszego trenera przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014. Asystentem został Marcin Ćwikła. Pod okiem duetu szkoleniowców, drużyna seniorów KH Sanok przepracowała okres przygotowawczy i przystąpiła do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Obecnie, zespół z grodu Grzegorza plasuje się na 2. pozycji w ligowej tabeli, z dorobkiem 60 punktów po 31. meczach i bilansem 138 bramek strzelonych i 81 straconych. Sanoczanie mają za sobą również udział w turnieju finałowym Pucharu Polski, który trzeci raz z rzędu został rozegrany w Sanoku. Po zwycięstwie w półfinale z KTH Krynicą 7:1, w finale lepsza okazała się Comarch Cracovia, pokonując bramkarza gospodarzy na zaledwie sekundę przed końcem dogrywki (3:4 d.).

Aktualny bilans Tomasza Demkowicza na ławce trenerskiej Ciarko PBS Bank KH Sanok w sezonie 2013/2014 to 21 zwycięstw i 12 porażek.  


09-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)