REKLAMA
REKLAMA

Awans Resovii Rzeszów szansą dla Stali Sanok. Tylko jeden scenariusz dla pozostania żółto-niebieskich w III lidze (FILM)

Piłkarze Resovii Rzeszów zremisowali 1:1 pierwszy mecz w barażach o II ligę, w którym przeciwnikiem była Kotwica Kołobrzeg. Ewentualny awans „Pasiaków” daje szansę Stali Sanok na pozostanie w III lidze. To jednak nie wszystko. Co musi się stać, aby Stal zagrała na trzecioligowych boiskach?

Tomasz Sokołowski

Faworytem do awansu z pary Kotwica – Resovia był mistrz III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Tymczasem, bramkowy remis podopiecznych Macieja Huzarskiego odniesiony na wyjeździe sprawia, że bliżej finału jest drużyna ze stolicy Podkarpacia. Z takiego obrotu sprawy powinni się cieszyć kibice Stali Sanok, ponieważ promocja Resovii do II ligi jest jednym z dwóch warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby żółto-niebiescy pozostali w III lidze.

Rzeszowianie zapewnią sobie awans jeśli pokonają Kotwicę i uporają się z kolejnym przeciwnikiem, z którym zagrają w finale.

Jest tylko jeden scenariusz, który uchroni Stal Sanok przed spadkiem do IV ligi – mówi Konrad Krzyszkowski z Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. – Pierwszym warunkiem jest awans Resovii Rzeszów do II ligi. Drugim, decyzja zarządu lubelskiego i podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o rozszerzeniu III ligi do 18 zespołów – tłumaczy przewodniczący.

Taką możliwość w dwóch kolejnych latach daje wojewódzkim związkom uchwała Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jakie jest prawdopodobieństwo podjęcia decyzji o poszerzeniu stawki drużyn w III lidze lubelsko-podkarpackiej?

W tym momencie nie można przesądzać żadnego rozwiązania, ale uważam, że prawdopodobieństwo zwiększenia ilości zespołów w III lidze w sezonie 2014/2015 jest duże – mówi Konrad Krzyszkowski.

Spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele zarządów: lubelskiego i podkarpackiego, zaplanowano na 23 czerwca. Być może wtedy zapadnie kluczowa dla Stali Sanok decyzja. Wydaje się jednak, że w przypadku awansu Resovii do finału, władze poczekają do ostatecznych rozstrzygnięć w barażach o wejście do II ligi (mecze zaplanowano na 25 i 28 czerwca).

Zanim jednak kibice sanockiej drużyny ścisną kciuki za decyzję związku, potrzebna będzie dobra postawa piłkarzy Resovii, którzy przypomnijmy, muszą awansować do II ligi, aby Stal Sanok została w III.

Mecz rewanżowy Resovia Rzeszów – Kotwicą Kołobrzeg odbędzie się 18 czerwca (środa) o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Jeśli Resovia pokona w dwumeczu Kotwicę, w finale zmierzy się ze zwycięzcą z pary Ursus Warszawa – Ślęza Wrocław. W pierwszym spotkaniu w Warszawie, górą byli gospodarze (1:0).

Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów 1:1 (0:0)

Bramki:

0:1 Mateusz Świechowski – 69′
1:1 Patryk Pietras – 85′

Kotwica: Łukasz Cebulski, Cezary Szybka, Kacper Chruściński, Jakub Poznański, Paweł Szutenberg, Patryk Pietras, Michał Danilczyk, Tomasz Rydzak, Patryk Skórecki, Tomasz Bejuk (Piotr Grabarczyk 74′), Krzysztof Biegański. Trener: Wiesław Bańkosz.

Resovia: Marcin Pietryka, Piotr Krawczyk, Andrij Nykanovych, Łukasz Sękowski, Sebastian Fedan, Sebastian Dziedzic, Konrad Domoń, Szymon Kaliniec (Kacper Rop 78′), Mateusz Świechowski, Michał Ogrodnik, Przemysław Pyrdek. Trener: Maciej Huzarski.

składy: oficjalny serwis internetowy Resovii Rzeszów

Bramki w meczu Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów

Pierwsza połowa meczu Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów

Druga połowa meczu Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów

filmy: miastokolobrzeg.pl

16-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)