REKLAMA
REKLAMA

Awans Resovii Rzeszów szansą dla Stali Sanok. Tylko jeden scenariusz dla pozostania żółto-niebieskich w III lidze (FILM)

Piłkarze Resovii Rzeszów zremisowali 1:1 pierwszy mecz w barażach o II ligę, w którym przeciwnikiem była Kotwica Kołobrzeg. Ewentualny awans „Pasiaków” daje szansę Stali Sanok na pozostanie w III lidze. To jednak nie wszystko. Co musi się stać, aby Stal zagrała na trzecioligowych boiskach?

Tomasz Sokołowski

Faworytem do awansu z pary Kotwica – Resovia był mistrz III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Tymczasem, bramkowy remis podopiecznych Macieja Huzarskiego odniesiony na wyjeździe sprawia, że bliżej finału jest drużyna ze stolicy Podkarpacia. Z takiego obrotu sprawy powinni się cieszyć kibice Stali Sanok, ponieważ promocja Resovii do II ligi jest jednym z dwóch warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby żółto-niebiescy pozostali w III lidze.

Rzeszowianie zapewnią sobie awans jeśli pokonają Kotwicę i uporają się z kolejnym przeciwnikiem, z którym zagrają w finale.

Jest tylko jeden scenariusz, który uchroni Stal Sanok przed spadkiem do IV ligi – mówi Konrad Krzyszkowski z Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. – Pierwszym warunkiem jest awans Resovii Rzeszów do II ligi. Drugim, decyzja zarządu lubelskiego i podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o rozszerzeniu III ligi do 18 zespołów – tłumaczy przewodniczący.

Taką możliwość w dwóch kolejnych latach daje wojewódzkim związkom uchwała Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jakie jest prawdopodobieństwo podjęcia decyzji o poszerzeniu stawki drużyn w III lidze lubelsko-podkarpackiej?

W tym momencie nie można przesądzać żadnego rozwiązania, ale uważam, że prawdopodobieństwo zwiększenia ilości zespołów w III lidze w sezonie 2014/2015 jest duże – mówi Konrad Krzyszkowski.

Spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele zarządów: lubelskiego i podkarpackiego, zaplanowano na 23 czerwca. Być może wtedy zapadnie kluczowa dla Stali Sanok decyzja. Wydaje się jednak, że w przypadku awansu Resovii do finału, władze poczekają do ostatecznych rozstrzygnięć w barażach o wejście do II ligi (mecze zaplanowano na 25 i 28 czerwca).

Zanim jednak kibice sanockiej drużyny ścisną kciuki za decyzję związku, potrzebna będzie dobra postawa piłkarzy Resovii, którzy przypomnijmy, muszą awansować do II ligi, aby Stal Sanok została w III.

Mecz rewanżowy Resovia Rzeszów – Kotwicą Kołobrzeg odbędzie się 18 czerwca (środa) o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Jeśli Resovia pokona w dwumeczu Kotwicę, w finale zmierzy się ze zwycięzcą z pary Ursus Warszawa – Ślęza Wrocław. W pierwszym spotkaniu w Warszawie, górą byli gospodarze (1:0).

Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów 1:1 (0:0)

Bramki:

0:1 Mateusz Świechowski – 69′
1:1 Patryk Pietras – 85′

Kotwica: Łukasz Cebulski, Cezary Szybka, Kacper Chruściński, Jakub Poznański, Paweł Szutenberg, Patryk Pietras, Michał Danilczyk, Tomasz Rydzak, Patryk Skórecki, Tomasz Bejuk (Piotr Grabarczyk 74′), Krzysztof Biegański. Trener: Wiesław Bańkosz.

Resovia: Marcin Pietryka, Piotr Krawczyk, Andrij Nykanovych, Łukasz Sękowski, Sebastian Fedan, Sebastian Dziedzic, Konrad Domoń, Szymon Kaliniec (Kacper Rop 78′), Mateusz Świechowski, Michał Ogrodnik, Przemysław Pyrdek. Trener: Maciej Huzarski.

składy: oficjalny serwis internetowy Resovii Rzeszów

Bramki w meczu Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów

Pierwsza połowa meczu Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów

Druga połowa meczu Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów

filmy: miastokolobrzeg.pl

16-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)