REKLAMA
REKLAMA

Chciał pojechać na dyskotekę. Nie dojechał, bo dachował (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali 25-latka, który włamał się do jednego z domów w Przysietnicy i „pożyczył” sobie volkswagena. Mężczyzna jadąc wspólnie z 20-latekiem na dyskotekę, w Domaradzu stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Teraz za swoje zachowanie odpowie karnie.

W nocy z soboty na niedzielę, około godz. 2.30 brzozowscy policjanci udali się do Domaradza, gdzie według zgłoszenia miało miejsce zdarzenie drogowe. Funkcjonariusze zastali volkswagena passata leżącego na dachu i 20-letniego mężczyznę, który uczestniczył w tym zdarzeniu. Jak ustalili policjanci 20-latek był pasażerem volkswagena. Kierujący samochodem oddalił się z miejsca. Funkcjonariusze zatrzymali go po kilku godzinach od zdarzenia. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Przysietnicy. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że volkswagen biorący udział w zdarzeniu znalazł się w rękach 25-latka w wyniku popełnionego przez niego przestępstwa. Mężczyzna pod nieobecność mieszkańców jednego z domów w Przysietnicy, włamał się do pomieszczenia. Następnie zabrał klucze do volkswagena i odjechał nim, biorąc ze sobą kolegę. Jak ustalili funkcjonariusze celem podróży 20 i 25 -latka był wyjazd na dyskotekę.

Ostatecznie 25-latek trafił do policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast zaboru pojazdu pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 25-latka nie ominie również kara za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP Brzozów

19-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)