REKLAMA
REKLAMA

Eliminacje Regionalne do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2015

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 17 grudnia 2014 o godz. 14:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbędą się Eliminacje Regionalne XXI edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2015.

W składzie jury zasiądą przedstawiciele organizatora – Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku: Monika Brewczak, Tomasz Tarnawczyk oraz Janusz Ostrowski, którzy  wyłonią dwa podmioty wykonawcze, które   wezmą udział w finale Festiwalu w Będzinie.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. To największy tego typu festiwal w Polsce – corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób).  Ma on przebieg dwuetapowy. Eliminacje regionalne odbywają się w tym roku od 6 do 21 grudnia w 37 ośrodkach, w tym trzech za naszą wschodnią granicą: w Równem i Żytomierzu na Ukrainie oraz Baranowiczach na Białorusi.

W festiwalu mogą brać udział amatorzy soliści i  duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni w dniach 15-17 stycznia 2015 r. na przesłuchania finałowe, które odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Laureatów tegorocznego 21. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie poznamy 18 stycznia, podczas koncertu galowego, który odbędzie się w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na osiedlu Syberka.

Organizatorami festiwalu są: Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Patronat nad festiwalem objął Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej ks. bp Grzegorz Kaszak.

W VIII edycji festiwalu w 2002r. nagrodę Grand Prix otrzymał działający w Sanoku Zespół Wokalny SOUL.

źródło: materiały nadesłane

15-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)