REKLAMA
REKLAMA

Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, w sprawie Placówki Straży Granicznej w Sanoku

Komunikat prasowy Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego, w sprawie Placówki Straży Granicznej w Sanoku.

Dziś osobiście kontaktowałam się z gen. bryg. SG Dominikiem Traczem, aby ostatecznie upewnić się co do przyszłości funkcjonowania jednostek Straży Granicznej na terenie Sanoka oraz Podkarpacia i oddalić idiotyzmy wygadywane przez posłów PiS, służące jedynie straszeniu mieszkańców Sanoka.

Pan Generał jednoznacznie stwierdził, iż stan bazy na Podkarpaciu systematycznie jest modernizowany, doposażony i rozwijany. Jednostka w Sanoku zostanie utrzymana, nikt nie został zwolniony i nikt nie jest przewidywany do zwolnienia, a stan kadrowy placówki, odpowiada zapotrzebowaniu Powiatu Sanockiego.

Odnosząc się do kwestii przejścia granicznego w Krościenku, mimo trudnej sytuacji geopolitycznej, ruch graniczny jest utrzymywany. Odnotowywany jest również wzrost liczby funkcjonariuszy, pełniących tam służbę.

Jakiś czas temu niepokój naszego społeczeństwa budziła również przyszłość Placówki Straży Granicznej w Wetlinie. Zachodziły obawy o likwidację działającej na granicy polsko-słowackiej placówki, spowodowane wybudowaniem nowoczesnej jednostki w Ustrzykach Górnych. Ostatecznie podjęto decyzję o utrzymaniu, remoncie i modernizacji Placówki SG
w Wetlinie. Pozwolę sobie dodać, że na ostatniej prostej są ustalenia dotyczące budowy przejścia z Ukrainą Malhowice – Niżankowice.

Rozumiem, że aktywność niektórych europosłów i posłów zaczyna się na parę tygodni przed wyborami. Szkoda, że niektórzy ulegają fałszywym informacjom, jednocześnie promując te idiotyzmy. Niestety podejrzewam, iż przed końcem kampanii do Parlamentu Europejskiego, jeszcze nie raz przyjdzie nam się z takimi sytuacjami zmierzyć.

Elżbieta Łukacijewska
Poseł do Parlamentu Europejskiego

ZOBACZ TAKŻE:
TOMASZ PORĘBA: Apeluję do szefa MSW o powstrzymanie działań zmierzających do likwidacji placówki Straży Granicznej w Sanoku

Poseł Bogdan Rzońca zabiera głos w sprawie działań zmierzających do likwidacji placówki Straży Granicznej w Sanoku

Likwidacja Straży Granicznej w Sanoku. Realne zagrożenie, czy przedwczesny alarm?

Odpowiedź Europosła Tomasza Poręby w sprawie Placówki Straży Granicznej w Sanoku

foto: Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska

foto: Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska

 

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)