REKLAMA
REKLAMA

Goście z Gruzji i Turcji w ZS nr 3

SANOK / PODKARPACIE. W  ubiegłym tygodniu gośćmi Zespołu  Szkół nr 3 w Sanoku  byli Niko, Guram i Urgom – studenci – wolontariusze z Gruzji i Turcji. W trakcie prowadzonych w języku angielskim zajęć uczniowie mogli poznać kulturę, historię czy geografię tych dalekich krajów.

Niko i Guram, studenci uniwersytetu w Tibilisi, przedstawiali również ich osobiste doświadczenia związane z agresją ze strony Rosji, opowiadali o dramacie wielu mieszkańców tego małego lecz dzielnego kraju, którzy nie mogą wrócić do swych domów na ziemiach okupowanych przez agresora. Z kolei Urgom, pochodzący z Istambułu student ekonomii, prezentował swoje obawy związane z ekspansją wojującego islamu, twierdząc przy tym że miażdżąca większość jego rodaków jest daleka od radykalnych poglądów.

Oczywiście nie zabrakło też czasu na pytania o sportowców, ulubione zespoły czyli o to, czym żyją młodzi ludzie w krajach, z których pochodzą nasi goście. O atrakcyjności tych zajęć może świadczyć to, że niektóre lekcje przeciągały się na przerwy, a gorące dyskusje były kontynuowane na szkolnych korytarzach. Na pewno, wzorem podobnych wizyt z ubiegłych lat, zostało nawiązanych wiele znajomości, które będą utrzymywane za pośrednictwem Internetu.

Wizyta była możliwa dzięki udziałowi  szkoły w programie edukacyjnym Enter Your Future, którego celem jest promowanie  międzynarodowych przyjaźni i umożliwienie cudzoziemcom poznanie polskiej kultury. Projekt ten jest małym wycinkiem działalności prowadzonej przez AIESEC, międzynarodową organizację studencką, która umożliwia swoim członkom odbywanie praktyk i staży w 124 krajach świata.

Na koniec, dyrekcja ZS Nr 3 pragnie złożyć gorące podziękowania rodzicom uczniów, którzy zgodzili się przyjąć gości pod swój dach, okazując im tradycyjną polską gościnność.

materiały nadesłane

21-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)