REKLAMA
REKLAMA

Kolorowe rozmowy z mieszkańcami ziemi zagórskich przedszkolaków (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzki  Park Narodowy po raz kolejny zaprosił przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu do bezpłatnego udziału w XIX edycji programu edukacyjnego „Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej ziemi”.

Zajęcia dla grupy „B” odbyły się 2 kwietnia 2014 r na ekspozycjach muzealnych, gdzie dzieci zwiedziły wystawę przyrodniczą „Flora i fauna Bieszczadów”, poprzez gry i zabawy edukacyjne zagłębiły tajniki bieszczadzkiej przyrody, a na koniec podczas zajęć plastycznych na ekspozycji zilustrowały różnorodne problemy dotyczące roślin i zwierząt.


Podsumowaniem programu będzie wystawa plastyczna prac dzieci, zorganizowana 26 kwietnia b/r. z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wszyscy młodzi artyści nagrodzeni zostaną dyplomami, kolorowymi książeczkami i słodyczami.


Podczas zajęć dzieci uważnie i z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o życiu i zwyczajach zwierząt. Rozwiązywały zagadki słowne i dotykowe. Na koniec z wielkim zapałem wzięły się do rysowania ulubionych zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudziły niedźwiadki, wilki i lisy.


Zajęcia w Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych na długo zostaną w  pamięci dzieci.

materiał nadesłany

22-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)