REKLAMA
REKLAMA

Konkurs na najlepszego anglistę rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta Sanoka, 27 marca 2014 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów w II edycji konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim. Dokonał go patron honorowy konkursu Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.

Konkurs, który odbył się 4 marca w Gimnazjum nr 1 w Sanoku, skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego cele to, między innymi: rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

W konkursie wzięło udział 151 uczniów z 11 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono czterech finalistów i czterech laureatów. Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskał Bartosz Iwanowski z Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Drugie miejsce i tytuł finalisty konkursu zdobył Jakub Hajduk z Gimnazjum nr 2 w Sanoku.

Najlepszym Anglistą wśród gimnazjalistów klas drugich okazała się Anna Nikiel, natomiast finalistami z drugim najlepszym wynikiem zostali Victoria Kapcio oraz Hubert Rybka.

Laureatami konkursu w kategorii klas trzecich zostali Małgorzata Gorczyńska i Mateusz Jakiel. Drugie miejsce i tytuł finalisty przypadł Alicji Jungiewicz.

Cykliczny konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Pani Anita Rzemińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, jak i w kolejnych latach dołączy do nas jeszcze więcej szkół z powiatu sanockiego.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

materiał nadesłany


28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook