REKLAMA
REKLAMA

LESKO: Celnicy wykryli ponad 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy

LESKO / PODKARPACIE. Ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli jednej z posesji w Lesku.

Do zdarzenia doszło 03.04  br.  Podczas przeszukania jednej z prywatnych posesji  na terenie Leska funkcjonariusze Służby Celnej wykryli 2107 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel posesji wydając dobrowolnie papierosy tłumaczył  celnikom, że zamierzał je sprzedać z zyskiem.  Nielegalny towar został zabezpieczony przez Służbę Celną do dalszego postępowania. Wcześniej  mężczyzna  wpadł podczas kontroli na przejściu granicznym w Krościenku, przewożąc papierosy w ilości przekraczającej dozwolona normę.

Dzień później (04.04 ) również w wyniku przeszukania prywatnej posesji, tym razem na terenie miejscowości Krościenko, funkcjonariusze Służby Celnej wykryli 865 paczek papierosów i 37 l. alkoholu. Wykryty przez celników towar miał również był przeznaczony do dalszej sprzedaży.

Służba Celna przypomina, że papierosy, cygara, cygaretki, tytoń i susz tytoniowy znajdujące się w sprzedaży detalicznej powinny być oznakowane obowiązkowymi znakami akcyzy Ministerstwa Finansów RP. Osoby, które decydują się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nie posiadających takich znaków popełniają przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, a to zagrożone jest karą grzywny lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: IC Przemyśl

10-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)