REKLAMA
REKLAMA

Nadzwyczajny Recital Fortepianowy Lukasa Geniusasa w koncercie „Tatiana Shebanova in memoriam”

SANOK / PODKARPACIE. Laureat Konkursu Chopinowskiego w Warszawie – Lukas Geniusas w hołdzie legendarnej pianistce – Tatianie Shebanovej, która jako jedyna w historii fonografii utrwaliła dwukrotnie wszystkie dzieła Fryderyka Chopina

na CD: na fortepianie Steinway & Sons dla firmy DUX oraz na Erardzie – fortepianie historycznym z 1849 roku dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Premiera tego ostatniego, 15 płytowego albumu zapowiadana jest na wiosnę 2015 roku. Lukas Geniusas, wnuk słynnej Wiery Gornostajewej z Konserwatorium Moskiewskiego, zaprasza Państwa do przebogatego świata muzyki Rachmaninowa, ulubionego kompozytora Tatiany Shebanowej. Lukas Geniusas to pianista litewsko – rosyjski, kolejny laureat Konkursu Chopinowskiego na Forum w Sanoku obok Eugena Indjica, Philippe Giusiano, Kevina Kennera czy też Michaiła Woskriesieńskiego, ucznia legendarnego Lwa Oborina, zwycięzcy I Konkursu Chopinowskiego w 1927 r. w Warszawie.

Gospodarz koncertu: red. Adam Rozlach. Początek o godz. 19:00. (bilety: 40 zł – normalny, 30 zł – ulgowy).ZOBACZ TAKŻE:
IX Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Zobacz program imprezy

Młoda Filharmonia zaprasza. Najtańsze koncerty w regionieProgram koncertu:
Lukas Geniusas (Litwa/Rosja)
S. Rachmaninow  – 24 Preludia op.3, op.23, op.32

Lukas GENIUSAS – urodził się 1 lipca 1990 w Moskwie w rodzinie z wielkimi tradycjami muzycznymi. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat. Jego babcia, Wiera Gornostajewa, wybitny pedagog i profesor w Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie, jest do tej pory jego pierwszym nauczycielem i mentorem.Jest zdobywcą II nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2010 roku oraz nagrody specjalnej Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza w II etapie. Lukas występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi m. in. w Hamburgu i Duisburgu w Niemczech, BBC Scottish Symphony, Kremeratą Baltica, NOSPRem w Katowicach, Filharmonią Narodową
i współpracował z wybitnymi dyrygentami. Pianista koncertował we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Polsce, Litwie, Japonii, Korei Południowej, USA, Niemczech, Chinach, Brazylii, Kanadzie i Japonii. W dniu 1 marca 2012 roku, w urodziny Fryderyka Chopina, pianista zaprezentował po raz pierwszy w historii Filharmonii Narodowej w Warszawie wszystkie trzy sonaty naszego największego kompozytora z bezpośrednią transmisją radiową w Programie II Polskiego Radia.Lukas Geniusas posiada bogaty repertuar sięgający od baroku po dzieła współczesnych kompozytorów. Lukas jest zapalonym wykonawcą muzyki kameralnej: grywa w duetach, triach, kwintetach. Jest otwarty na nowe dzieła kompozytorów współczesnych. Wydał już 4 płyty kompaktowe – ostatnio utwory Chopina solo i koncert fortepianowy e-moll z Polską Filharmonią Kameralną pd. Wojciecha Rajskiego dla wytwórni DUX.

foto: archiwum PFRK

04-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)