REKLAMA
REKLAMA

Niepełnosprawni zaparkują w centrum Sanoka (jednak) za darmo

SANOK / PODKARPACIE. Rada Miasta Sanoka podjęła decyzję o zwolnieniu niepełnosprawnych z opłat za parkowanie w centrum miasta. Posiadacze kart niepełnosprawnego kierowcy będą mogli korzystać ze specjalnie oznaczonych miejsc za darmo.

O tym, że niepełnosprawni zapłacą, tak jak inni użytkownicy strefy płatnego parkowania informowaliśmy tutaj: Niepełnosprawni zapłacą za parkowanie pełną stawkę. „Celem zmian jest rotacja pojazdów. Każdy musi mieć szansę na znalezienie miejsca”.

Pierwsza decyzja sanockich radnych wywołała kontrowersje. Mieszkańcy miasta przytaczali rozwiązania zastosowane choćby w Krośnie i Jaśle, gdzie również funkcjonują strefy płatnego parkowania, ale niepełnosprawni korzystają z nich za darmo.

Zdecydowany głos sanoczan dotarł do radnych, którzy podczas 56. sesji podjęli decyzję o zdjęciu obowiązku uiszczania opłat za parkowanie przez niepełnosprawnych.

Wcześniej, projekt uchwały opiniowały miejskie komisje. Komisja Finansowo-Gospodarcza oraz Infrastruktury Miejskiej wyraziły pozytywne zdanie na temat zgłoszonego przez radnych Tomasza Dańczyszyna i Adama Ryniaka pomysłu. Negatywną opinię wydała natomiast komisja Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego.

Projekt uchwały został zaopiniowany negatywnie ponieważ często zauważamy, że w miejscach wyznaczonych dla niepełnosprawnych od rana, przez osiem godzin stoją te same samochody. Takie zachowanie kierowców sprawia, że inni niepełnosprawni, którzy potrzebują miejsca do zaparkowania swojego pojazdu, nie mają szans, żeby to zrobić – argumentował Kazimierz Drwięga, przewodniczący komisji Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego.

Ostatecznie, projekt uchwały został przegłosowany i niepełnosprawni będą mogli za darmo zaparkować swoje samochody w specjalnie oznaczonych miejscach. Nie będzie limitu czasowego, choć o takim rozwiązaniu mówiono wcześniej.

Myśleliśmy o wprowadzeniu dwugodzinnego limitu na darmowy postój dla niepełnosprawnych, ale okazało się, że takiego rozwiązania nie można zastosować. Dlatego też, zaproponowaliśmy bezpłatne parkowanie dla bez limitu czasowego. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić troskę o tę grupę społeczną – mówił podczas sesji Tomasz Dańczyszyn, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sanoka.

Parkometry pojawią się w strefie płatnego parkowania do końca marca, a korzystanie z nich będzie konieczne od kwietnia.

Zobacz również:

Sprawozdanie komendanta Straży Miejskiej w Sanoku z działalności w 2013 roku (FILM)

AKTUALIZACJA: Chcą zlikwidować Straż Miejską w Sanoku. Projekt uchwały w Radzie Miasta (FILM)

Burmistrz o likwidacji straży granicznej, sanockim „Majdanie” podczas zjazdu, a także o interpelacji radnych PiS (FILM)

foto: sxc.hu

21-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)