REKLAMA
REKLAMA

Nowe nazwy ulic w Sanoku: Sosnowa, Świerkowa i Modrzewiowa

Radni miejscy podjęli decyzję o nadaniu nazw ulicom Sanoka. Sosnowa, Świerkowa i Modrzewiowa dołączą do istniejącej już Jodłowej. Wszystkie ulice znajdują się w okolicach Białej Góry. Dla właścicieli przyległych posesji oznacza to zmianę dokumentów. Za niektóre zapłacą z własnych kieszeni.

Rada Miasta Sanoka nadała nazwy ulicom, które są drogami wewnętrznymi, położonymi w dzielnicy Wójtostwo w Sanoku.

1. Ulica Sosnowa – zlokalizowana od ulicy Biała Góra w kierunku północnym,

2. Ulica Świerkowa – zlokalizowana od ulicy Biała Góra w kierunku północno-wschodnim,

3. Ulica Modrzewiowa – zlokalizowana od ulicy Biała Góra w kierunku południowym.

W oparciu o przepisy ustawy o samorządzie gminnym każda gmina ma obowiązek porządkowania przestrzeni toponimicznej – zaznacza Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku i dodaje: – Do tej pory wszystkie budynki w przywoływanym rejonie miały przyporządkowaną numerację do ul. Biała Góra. Miasto musi porządkować kwestie nazewnictwa ulic, jak również numeracji porządkowej budynków, m.in. po to, aby łatwiej było identyfikować lokalizację danej nieruchomości, domostwa (np. aby karetka, czy straż pożarna szybciej dojechały do celu).

Zmiana adresu oznacza wymianę dokumentów. Właściciele posesji znajdujących się przy ulicach, które zyskały nowe nazwy, będą musieli pokryć koszty z tym związane. Zamiana niektórych dokumentów jest jednak darmowa.

Koszty związane z tymi zmianami mieszkańcy muszą ponieść sami. Nie ma żadnego przepisu prawa, który pozwalałby gminom refundować wydatki związane ze zmianami dokumentów w przypadku przemeldowań, a gmina w wydatkowaniu swoich środków musi przestrzegać przepisów prawa. Warto dodać, że wyrobienie dowodu osobistego jest bezpłatne, zaś w przypadku dowodu rejestracyjnego istnieje możliwość całkowitego lub częściowego zwolnienia mieszkańców (których dotyczy zmiana) z opłat i o to Miasto będzie wnioskować do Starostwa Powiatowego. W omawianym przypadku przemeldowanych zostanie ok. 32 budynki. Mieszkańcy otrzymają zawiadomienia o zmianie – mówi Agnieszka Frączek.

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)