REKLAMA
REKLAMA

O bezpieczeństwie na stadionach podczas spotkania brzozowskiej policji z kibicami (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. „Bezpieczeństwo na stadionach” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów sportowych z terenu powiatu brzozowskiego z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie bezpieczeństwa podczas meczów piłkarskich.

Wczoraj o godz. 17. w świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie odbyło się spotkanie pod hasłem ”Bezpieczeństwo na stadionach”. Jego celem było promowanie bezpieczeństwa i kultury podczas rozgrywek sportowych. Były to działania profilaktyczne brzozowskich policjantów w związku z rozpoczętym sezonem piłkarskim.

W spotkaniu udział wzięli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie mł. insp. Andrzej Zawiślak, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie nadkom. Mariusz Urban oraz przedstawiciele klubów sportowych z terenu powiatu brzozowskiego.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie mł. insp. Andrzej Zawiślak w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie zorganizowanego spotkania. Przedstawił przepisy regulujące zasady bezpieczeństwa na stadionach podczas rozgrywek sportowych niższych lig rozgrywkowych, a także wymogi bezpieczeństwa wynikające z uchwał i wytycznych jakie nakłada na kluby piłkarskie Polski Związek Piłki Nożnej. Omówił szczegółowo wymogi  dotyczące technicznych warunków obiektów sportowych. Przedstawił także planowane przedsięwzięcia brzozowskiej Policji związane z monitorowaniem bezpieczeństwa i zapewnieniem porządku w związku z odbywającymi się na terenie powiatu rozgrywkami piłkarskimi.

W drugiej części spotkania głos zabrali przedstawiciele poszczególnych klubów sportowych. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących omawianego problemu lub zgłoszenia swoich propozycji. Ta część spotkania pozwoliła na zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań Policji wobec organizatorów zawodów sportowych w zakresie bezpieczeństwa na stadionach, a także organizatorów w stosunku do Policji. Dzięki takiej wymianie informacji zostały wypracowane sposoby i metody skutecznej współpracy organizatorów imprez sportowych z brzozowską Policją mające na celu eliminowanie zagrożeń na stadionach.

Dziękujemy wszystkim za obecność na spotkaniu i aktywny udział w dyskusji.

źródło: KPP Brzozów

03-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)