REKLAMA
REKLAMA

Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie. Inauguracja sezonu motocyklowego w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na sobotniej imprezie charytatywnej rozpoczynającej sezon motocyklowy nie zabrakło sanockich policjantów. Podczas działań funkcjonariusze promowali bezpieczną jazdę motocyklem oraz większą tolerancję kierujących samochodami wobec jednośladów.

Akcja była jednocześnie inauguracją kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. Jej pierwsza odsłona skierowana jest właśnie do motocyklistów.

Akcja „Motoserce” odbyła się w minioną sobotę w sanockim skansenie. Była to impreza rozpoczynająca oficjalnie sezon motocyklowy. Do działań włączyli się również policjanci z sanockiej drogówki.

Funkcjonariusze promowali bezpieczeństwo na drodze. Poruszali tematy związane z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez kierujących jednośladami oraz prowadzili działania skierowane do kierowców samochodów i mające na celu zwiększenie tolerancji dla motocyklistów. Akcja była jednocześnie inauguracją kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. Jej pierwsza odsłona skierowana jest właśnie do motocyklistów.

Kampania „Kieruj się rozsądkiem” realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kształtowanie pozytywnych zachowań na drodze i podnoszenie świadomości uczestników ruchu.

Inaugurowana kampania „Kieruj się rozsądkiem” adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych.

źródło: KPP Sanok

30-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)