REKLAMA
REKLAMA

Po awans do strefy medalowej (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Jeśli dzisiaj hokeiści Ciarko PBS Bank pokonają na wyjeździe GKS Katowice, kibice sanockiego hokeja będą mogli cieszyć się z awansu do półfinału Polskiej Hokej Ligi. Wcześniej, podopieczni Miroslava Fryčera dwukrotnie gromili osłabionego kadrowo przeciwnika, kolejno 11:0 i 13:2. Czy dzisiaj będzie podobnie?

Tomasz Sokołowski

W ramach sezonu 2013/2014, sanoczanie mierzyli hokejowe umiejętności z katowiczanami ośmiokrotnie, notując siedem zwycięstw (10:3, 5:4d., 4:2, 15:5, 12:2, 11:0 i 13:2). Raz lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Mariusza Kiecę, wygrywając na własnym lodowisku 4:2. Trzeba zaznaczyć, że GKS dysponował wtedy szerszym gronem zawodników. Obecnie, przestały dziwić sytuacje, w których zespół musi rozgrywać spotkania praktycznie na dwie formacje. W tym miejscu, warto podkreślić ambitną i waleczną postawę hokeistów GKS-u, którzy jak mówi ich szkoleniowiec, w każdym meczu zostawiają serce na lodzie.   

Statystyki obecnego sezonu, pozwalają kibicom Ciarko PBS Bank ze spokojem oczekiwać dzisiejszego pojedynku i stawiają sanoczan w roli murowanego faworyta. Tym razem może jednak nie być tak łatwo, ponieważ gospodarze zrobią wszystko, aby zakończyć sezon dobrym występem przed własną publicznością. Oczywiście, przed meczem nie należy odbierać nikomu szans, ale ewentualne zwycięstwo zespołu ze Śląska rozpatrywane jest w ramach cudu.

Z relacji szkoleniowca „Gieksy” wynika, że do gry powrócą nieobecni w Sanoku z powodu choroby Łukasz Podsiadło, Tobiasz Bigos i Maciej Szewczyk. Zgodnie z informacjami uzyskanymi w klubie z grodu Grzegorza, goście zagrają w optymalnym zestawieniu.

Jeśli czwarta drużyna ubiegłego sezonu potwierdzi klasę i pokona po raz trzeci GKS Katowice, uzyska awans do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski. Najprawdopodobniej, rywalem sanoczan będzie JKH GKS Jastrzębie. Wicemistrz Polski prowadzi w rywalizacji z 1928 KTH Krynicą również 2:0.

Dzisiaj zostaną rozegrane wszystkie ćwierćfinały. Oprócz wspomnianych wcześniej pojedynków, Aksam Unia Oświęcim podejmie Comarch Cracovię (stan rywalizacji: 2:0 dla Unii), a TMH Polonia Bytom zagra z GKS-em Tychy.

Początek meczu w Katowicach o godzinie 18:30.

ZOBACZ SKRÓTY SPOTKAŃ ĆWIERĆFINAŁOWYCH W ARENIE SANOK

28.02

1.03

04-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)