REKLAMA
REKLAMA

Wojewódzki finał „Sprzątania świata 2014” w Sanoku

Już 26 września br. w Sanoku odbędzie się wojewódzki finał corocznej, największej w Polsce akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata 2014”. Organizatorami finału są: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Burmistrz Miasta Sanok wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

Hasło XXI finału akcji sprzątania świata brzmi: „TURYSTO SZANUJ ŚRODOWISKO”.

Finał zainauguruje konferencja ”Gospodarka odpadami jako element systemu ochrony środowiska”, która rozpocznie się w Klubie Górnika, o godz. 9.30. Podczas konferencji omówiony zostanie realizowany przez Miasto Sanok projekt ekologiczny „Eko-Sanok zwiększenie świadomości ekologicznej miasta” – Sanoczanie na rzecz ochrony środowiska. Następnie odbędzie się finał konkursu na najlepsze prezentacje multimedialne o tematyce związanej z gospodarką odpadami, które przygotowywali uczniowie szkół z całego Podkarpacia. Autorzy 6 najlepszych prac otrzymają nagrody oraz przedstawią publicznie swoje prezentacje. Jury przyzna również 4 wyróżnienia.

W tym dniu Urząd Miasta Sanoka zorganizuje także, jak co roku, lokalną akcję „Sprzątania Świata 2014” przez dzieci i młodzież z sanockich szkół. W działania te włączy się także Liga Ochrony Przyrody Okręg Bieszczadzki, Społeczna Straż Rybacka oraz Areszt Śledczy w Sanoku.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Sanoka

foto: sxc.hu

17-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook