REKLAMA
REKLAMA

Przemycał z Ukrainy dwa tysiące paczek na…. szelkach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej zatrzymali mieszkańca Podkarpacia (34 l.), który przenosił przez granicę państwa z Ukrainy do Polski 2 tysiące paczek papierosów. Papierosy były zapakowane w cztery owinięte folią pudła z przymocowanymi parcianymi szelkami. Rynkowa, szacunkowa ich wartość to 24 tys. zł.

24 lutego, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Wojtkowej, w trakcie patrolowania tzw. zielonej granicy, zaobserwowali mężczyznę, który obwieszony czterema dużymi pakunkami przekroczył granice z Ukrainy do Polski.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Mężczyzna, widząc strażników granicznych, porzucił niesione pakunki i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że w paczkach które dzięki parcianym szelkom niósł na sobie, znajduje się 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Aktualnie, trwają czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku. Zatrzymanego mężczyznę czeka postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

BOSG

25-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)