REKLAMA
REKLAMA

Przemycał z Ukrainy dwa tysiące paczek na…. szelkach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej zatrzymali mieszkańca Podkarpacia (34 l.), który przenosił przez granicę państwa z Ukrainy do Polski 2 tysiące paczek papierosów. Papierosy były zapakowane w cztery owinięte folią pudła z przymocowanymi parcianymi szelkami. Rynkowa, szacunkowa ich wartość to 24 tys. zł.

24 lutego, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Wojtkowej, w trakcie patrolowania tzw. zielonej granicy, zaobserwowali mężczyznę, który obwieszony czterema dużymi pakunkami przekroczył granice z Ukrainy do Polski.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Mężczyzna, widząc strażników granicznych, porzucił niesione pakunki i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że w paczkach które dzięki parcianym szelkom niósł na sobie, znajduje się 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Aktualnie, trwają czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku. Zatrzymanego mężczyznę czeka postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

BOSG

25-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)