REKLAMA
REKLAMA

Radni odpowiadają burmistrzowi. „Bez demagogii, nienawiści i populizmu”

SANOK / PODKARPACIE. Szanowni państwo internauci! W odpowiedzi burmistrzowi miasta Sanoka, Wojciechowi Blecharczykowi bez demagogii, nienawiści i populizmu, opierając się na faktach odpowiadamy

:

1. W swoim piśmie powołuje się pan i chwali rozpoczęciem procedury włączania obszarów przemysłowych, do specjalnej strefy ekonomicznej, na dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi. Pytamy, co pan zrobił w tym temacie przez 12 lat swojego urzędowania? Ile terenów zostało wykorzystanych z 33 ha specjalnej strefy ekonomicznej ustanowionej rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 kwietnia 2002r., która powstała dzięki staraniom ówczesnych władz – burmistrza Zbigniewa Daszyka przy wydatnej pomocy dyrektorów Stomilu i Autosanu? Zaledwie po kilku miesiącach ustanowienia tej strefy, pozyskano pierwszego inwestora firmę Centurion-R. Wykorzystano zaledwie 5ha terenów z całej 33ha strefy. Wyzbycie się w porę zbędnych terenów poprawiłoby niewątpliwie sytuację ekonomiczną Autosanu poprzez zmniejszenie obciążeń podatkowych. Niestety, za pańskiego urzędowania Sanok stracił bezpowrotnie tą strefę i szansę pozyskania potencjalnych inwestorów.
Pańskie wypowiedzi na ostatniej sesji, na zarzuty radnych były nieudolną próbą odwrócenia uwagi od istoty sprawy.

2.  Czy do sukcesów inwestycyjnych, o których wspomina pan burmistrz, w czasie 12 letniego urzędowania zaliczyć można:
– budowę Zielonego  Rynku za około 3 mln 300 tys. zł, na którym nawet za jedną, złotówkę za metr kwadratowy nikt nie kwapi się prowadzić działalności gospodarczej. Jest to typowy przykład zmarnowanych zarówno unijnych jak i miejskich pieniędzy. Budowa parkingu wielopoziomowego za około 10 mln zł., który generuje straty i okazał się inwestycyjnym bublem. Jednocześnie przekazuję się w dzierżawę firmie Elcom na 20 lat teren miejski oddalony 150 metrów od w/w parkingu.  Czy brak zespołów basenów i boiska sportowego dla piłkarzy Stali, o którym tyle było mowy w pańskich płomiennych przemówieniach, przez 12 lat pańskiego urzędowania, można zaliczyć do pańskich sukcesów? Czy wynajęcie za 100 tyś zł, Kancelarii Prawnej z Krakowa do reprezentowania miasta Sanoka dotyczącego projektu, który budził negatywne emocje od samego początku ( wykluczeniu cyfrowemu) , przypominamy że urząd miasta i instytucje podległe burmistrzowi zatrudniają 6 radców prawnych. Gdy do tego dodamy jedne z najdroższych opłat, za wodę, ścieki, abonament oraz zadłużenie miasta Sanoka na około 40 mln zł., to mamy obraz pańskich sukcesów.
– Jak realizowane są podstawowe inwestycje w dzielnicach, którymi chwali się pan w swojej wypowiedzi, uwidoczniły reportaże z dzielnicy Olchowce? Dla przypomnienia w 2013 r., pomimo zapisu w budżecie miasta nie realizowano żadnych inwestycji w dzielnicach. Takich reportaży można by było ukazywać w innych dzielnicach. W 2014 r. niewielka kwota przeznaczona na poszczególne dzielnice, pozwoliła realizować po jednym zadaniu inwestycyjnym. Zarzuty, że nie interesujemy się potrzebami inwestycyjnymi w dzielnicach, jest kolejnym kłamstwem nastawionym, na dyskredytowanie nas w oczach opinii publicznej. Dowody: protokoły z sesji i Nasze wypowiedzi z merytorycznych posiedzeń komisji.

3. Odnosząc się do zarzutów o „nie potrzebne angażowanie organów państwowych”, odpowiadamy:
– W pełni podtrzymujemy Nasze zarzuty skierowane do prokuratury Rejonowej w Sanoku, o zatrudnianiu w spółce podległej burmistrzowi miasta – SPGM osoby skazanej prawomocnymi wyrokami sądowymi. Osoba ta zasiadała w radach nadzorczych tj. Park Wodny oraz Galeria Sanok, przez co został złamany art. 18 KSH, który wyraźnie precyzuje te zarzuty. Podajemy fakty: przed sądem Rejonowym w Sanoku, pod sygn akt II K 18/13, oraz przez Sąd Okręgowy w Krośnie pod sygn akt II Ka 109/14 toczyło się postępowanie zakończone wyrokiem uznającym winę oskarżonego o popełnienie czynu który jest zawarty w art 302par 1 kk zw z art 308 kk.  Dodatkowo pan burmistrz stworzył dla tej osoby stanowisko dyrektora do spraw technicznych.

Liczymy, że te dodatkowe informacje pozwolą prokuraturze  przyspieszyć wyjaśnienia naszych zarzutów wobec burmistrza miasta. Do niewątpliwych sukcesów Wojciecha Blecharczyka zaliczyć można całkowite podporządkowanie gazety samorządowej (Tygodnik Sanocki), w której redaktor Marian Struś, mający spore doświadczenie w niszczeniu swoich politycznych wrogów, jest w stanie wykonać każde zadanie swojego szefa, bez żadnych zasad i higieny dziennikarskiej. Czemu dał wyraz w ostatnim wydaniu „TS”, publikując swój niestosowny artykuł i nie dając możliwości zapoznania się czytelnikom z Naszym artykułem.

Wymuszając blokadę komentarzy pod swoimi wypowiedziami na portalu internetowym esanok, daliście panowie wyraz lekceważenia i pogardy dla mieszkańców miasta Sanoka.

Radni Rady Miasta Sanoka:

Babiak Roman

Pruchnicki Wojciech

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Burmistrz pod ostrzałem radnych opozycji. „Chcemy pokazać mieszkańcom prawdę o sanockiej rzeczywistości”

Redaktor naczelny Tygodnika Sanockiego: Nie dbam o opinię tych panów. Dla mnie liczy się praca dla Sanoka

Burmistrz do radnych Babiaka i Pruchnickiego: Zalecam usilne poszukiwanie utraconego rozsądku

źródło: materiały nadesłane

13-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)