REKLAMA
REKLAMA

Rozbito grupę przestępczą handlującą papierosami. Straty Skarbu Państwa sięgają ok. 7 milionów złotych (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem papierosami pochodzącymi z przemytu. Od października 2013 r. grupa ta wprowadziła do nielegalnego obrotu co najmniej 454 tys. paczek papierosów, za ok. 7 milionów złotych.

Na trop zorganizowanej grupy przestępczej wpadli funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG z Medyki. Z ustaleń wynikało, że mieszkańcy z woj. podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego (dwóch mężczyzn) skupuje oraz gromadzi papierosy pochodzące z przemytu, a następnie przekazuje je innym osobom (dystrybutorom).

Nielegalnym „interesem” kierował 32-letni Błażej J., mieszkaniec powiatu żarskiego (woj. lubuskie). Od niego zależało: kiedy, po ile, w jaki sposób papierosy mają trafić z Podkarpacia na zachód Polski. Najprawdopodobniej, krajami docelowymi gdzie trafiała kontrabanda były Czechy i Niemcy.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 32 do 43 lat.

W prowadzonych pod nadzorem przemyskiej prokuratury działaniach razem z funkcjonariuszami z Przemyśla brali udział pogranicznicy z dwóch oddziałów SG: nadodrzańskiego i warmińsko-mazurskiego.

Funkcjonariusze dokonali kilkunastu przeszukań pomieszczeń. W trakcie czynności zabezpieczyli m.in. 60 kg krajanki tytoniowej o wartości ponad 35 tys. zł., telefony komórkowe, akty notarialne i dwa samochody, które stanowić będą dowód w sprawie.

Zatrzymane osoby odpowiedzą za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec podejrzanych sąd zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu i ma charakter rozwojowy.

Przewidywane są dalsze zatrzymania.

Ostatnie, spektakularne, rozpracowanie grupy przestępczej handlującej papierosami z przemytu miało miejsce drugiego czerwca bieżącego roku. Zatrzymano wówczas 13 podejrzanych z terenu całego kraju.

źródło: BOSG

26-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)