REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy szachiści zmierzyli się w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minioną sobotę (29 marca) w Gimnazjum nr 4 w Sanoku rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka. W turnieju udział wzięło 26 zawodników. Najlepszymi okazali się Michał Baran oraz Aleksander Materniak.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Irenę Penar oraz Grzegorza Korneckiego zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów przystąpili do rywalizacji. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii trwających po 15 minut dla jednego zawodnika. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim, który kojarzy zawodników uwzględniając ich rankingi oraz wyniki z poszczególnych partii. Nad przebiegiem turnieju zgodnym z przepisami PZSzach czuwał Marek Kielar. Po rozegraniu 7 rund wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii wiekowych. Najlepszym szachistą w kategorii szkół podstawowych okazał się Michał Baran ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Wśród gimnazjalistów triumfował Aleksander Materniak z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Obaj wymienieni uczniowie odebrali Puchary Burmistrza Sanoka.

Tabela przedstawia końcową klasyfikację turnieju.

Szkoły podstawowe


Gimnazja

materiał nadesłany

31-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)