REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nabór na warszaty i casting do nowej sztuki teatralnej (ZDJĘCIA)

Karpackie Centrum Wspierania Inicjatyw i Rozwoju Teatr PP, realizując projekt: „Robimy Teatr” ogłasza nabór na warsztaty i do udziału w nowej sztuce teatralnej. Wszystkich chętnych zapraszamy  na  casting sobota 12 lipca 2014 Klub „Górnika” godz. 11.00, Sanok ul. Grzegorza 2.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, poprzez projekt ” Alpy Karpatom”, realizowany przez Fundację Karpacką – Polska.

„Robimy teatr”

Teatr PP wraz z Karpackim Centrum wspierania Inicjatyw i Rozwoju zaprasza wszystkich chętnych przeżyć przygodę z teatrem na spotkanie 12 lipca godz. 11.00 do Klubu Górnika w Sanoku przy ul. Grzegorza 2. W tym dniu odbędzie się nabór na warsztaty teatralne i casting do nowej produkcji Teatru PP.

fot. D. Michałkiewicz  Magdalena Kuna i Weronika Baran w scenie z „Ożenku” M. Gogola w reżyserii M. Patronika

Teatr PP jest kontynuacją warsztatów teatralnych zapoczątkowanych przed pięciu laty przez Macieja Patronika, których efektem było wystawienie „Niedźwiedzia” Antoniego Czechowa. Ilość chętnych do uczestnictwa w warsztatach teatralnych zaskoczyła prowadzącego, przedstawienie na małej sali w SDK zgromadziło ponad stuosobową widownie. Reżyser widząc ogromne zainteresowanie teatrem postanowił na stałe wpisać do kalendarz działań warsztaty teatralne w Sanoku.

fot. D. Michałkiewicz, „Ciemny Las” A. Stasiuka w reżyserii M Patronika: Barbara Kurzaj, Elżbieta Gazdowicz, Piotr Woroniec, Andrzej Gąsior

Drugie warsztaty teatralne, to już możliwość pracy na dużej scenie, w grupie pojawiło się kilka nowych twarzy, a reżyser sięgnął po ludzi naturalnych, funkcjonujących w różnych środowiskach miasta Sanoka. „Ożenek” przedstawienie, o którym mowa, autorstwa Michała Gogola to utwór dramatyczny, będący satyrą na społeczeństwo XIX w. Rosji. To klasyczny utwór teatralny dobrze odbierany przez publiczność. Tak też i było w Sanoku w ciągu trzech przedstawień ponad tysięczna widownia, dużo zabawy i humoru. Spektakl zorganizowany z rozmachem ze wspaniała scenografią Adama Gromka.

fot. Bruno Kutiak, „Igraszki z diabłem” Jana Drdy w reżyserii Macieja Patronika, Olga Gruber, Wojciech Lato (Przedstawienie Plenerowe)

Trzecie warsztaty to zmierzenie się z nową sztuką polską, reżyser na swój warsztat bierze sztukę Andrzeja Stasiuka „Ciemny las” – tragifarsy science fiction, nieco lemowskiej opowieści o „współpracy” Wschodu z Zachodem, o obustronnej, toksycznej zależności, o mitach starego i nowego świata, o serii malowniczych stereotypów. Zespół zmienia się jego cechą charakterystyczną jest otwartość i chęć do ciężkiej pracy.

fot. Bruno Kutiak, „Igraszki z diabłem” Jana Drdy  Magdalena Tarnawska, Waldemar Czyszak (Przedstawienie Plenerowe)

Kolejne warsztaty poświęcone są czeskiemu dramaturgowi Janowi Drdzie i jego „Igraszkom z Diabłem”. Komedia ta odniosła w Polsce ogromny sukces, a realizacja TTV do dziś pozostaje jednym z kanonów przedstawień Teatru Telewizji. Sztuka komediowa, lecz niepozbawiona wątków filozoficznych zostaje zrealizowana i wystawiona. Scenografia Joanny Szostak i kostiumy Marii Kondrat dopełniają bajkowego świata, a na scenie pojawiają się kolejne nowe twarze osób uczestniczących w warsztatach. Muzycznie Teatr PP wspierają: Maciej Harna, Angela Gaber, Andrzej Sudoł, Łukasz Szałankiewicz (Zenial).

Piąte warsztaty czas zacząć! Więc nie marnuj czasu i przyjdź na spotkanie.

fot. D. Michałkiewicz  Maciej Penar i Wojciech Lato w scenie z „Ożenku” M. Gogola w reżyserii M. Patronika

fot.  D. Michałkiewicz, „Ciemny Las” A. Stasiuka w reżyserii M Patronika: Andrzej Kutiak, Piotr Wojnarowski

fot.  Andrzej Kutiak „Igraszki z diabłem” w reżyserii M. Patronika: Paula Tkacz

fot.  Andrzej Kutiak „Igraszki z diabłem” w reżyserii M. Patronika: Weronika Baran, Katarzyna Gazdowicz, Wojciech Lato

fot. D. Michałkiewicz. Wojciech Lato, Maciej Penar, Maciej Patronik, Franciszek Tomczyk, Łukasz Długi Wójcik, Piotr Wojnarowski, Angela Gaber, Julia Olszewska, Elżbieta Gazdowicz, Magdalena Kuna, Magdalena Tarnawska, Łukasz Sabat. „Ożenek” M Gogola

Tekst sponsorowany

14-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook