REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Spór o abonament za wodę trwa. Ostatnie propozycje obniżek to „żart”

Cały czas głośno o opłatach za wodę w Sanoku. Komitet protestacyjny nie zwalnia tempa i nieustępliwie „walczy” o zniesienie abonamentu. – W przeciwnym razie zmuszeni będziemy do podjęcia innych działań zgodnych z prawem w celu ochrony interesów mieszkańców naszego miasta – czytamy w przesłanym piśmie.

Pismo przesłane przez Społeczny Komitet Protestacyjny Mieszkańców Sanoka

W związku z ukazaniem się informacji na sanockich portalach internetowych w sprawie prac nad zmianą abonamentu za wodę i ścieki Społeczny Komitet Protestacyjny Mieszkańców Sanoka przypomina, że w dniu 15 kwietnia 2014r. na sesji Rady Miasta złożył na ręce Pana Burmistrza Wojciecha Blecharczyka pismo z żądaniem zniesienia opłaty abonamentowej, podpisane przez 2124 mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy zostali obciążeni kwotą abonamentową w wysokości 20,78 zł w cyklu dwumiesięcznym natomiast mieszkańcy Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej 1,20zł.

W dniu 07 maja 2014r. podczas kolejnej sesji Rady Miasta burmistrz poinformował w swoim sprawozdaniu, że przeprowadził rozmowę z Radą Nadzorczą i Zarządem SPGK jednocześnie zobowiązując przedsiębiorstwo, że w terminie do 15.06.2014r. przedstawi nową propozycję w przedmiotowej sprawie.

Drodzy Sanoczanie!!! informujemy, że do dnia dzisiejszego Społeczny Komitet Protestacyjny Mieszkańców Sanoka nie otrzymał od Szanownego Pana Burmistrza żadnej odpowiedzi na złożony protest. Prezes spółki SPGK Pan Cz. Bartkowski w swoich lakonicznych wypowiedziach opublikowanych na portalach internetowych w sprawie nałożenia abonamentu nie potrafi podać konkretów tylko kolokwialnie mówiąc „mydli oczy”.

Propozycja zróżnicowania kosztów najniższego składnika abonamentu, czyli utrzymania gotowości technicznej stanowi zaledwie 2,5% całości(ok. 0,50gr.) jest chyba żartem!!! Według Pana Prezesa Cz. Bartkowskiego naliczanie abonamentu za wodę i ścieki wynika z ustawy i jest obowiązkiem nałożonym na spółkę SPGK, której współudziałowcem jest Miasto Sanok. Więc dlaczego inne miasta w naszym województwie nie zastosowały tych przepisów ???

Lekceważąca postawa zarówno Pana Burmistrza Wojciecha Blecharczyka jak i Pana Prezesa Spółki SPGK zobowiązuje nas do reakcji w imieniu mieszkańców Sanoka.

Żądamy zniesienia abonamentu od półrocza 2014r., w przeciwnym razie zmuszeni będziemy do podjęcia innych działań zgodnych z prawem w celu ochrony interesów mieszkańców naszego miasta.

Poniżej załączamy pismo skierowane do Pana Burmistrza Wojciecha Blecharczyka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SANOK: Będą niższe rachunki za wodę? Skorzystają ci, którzy zużywają mniej

źródło: materiały nadesłane

foto: sxc.hu / rossbr

11-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)