REKLAMA
REKLAMA

Start nowej fundacji w Jaśle

W Restauracji „U Schabińskiej” w Jaśle odbyła się uroczysta inauguracja Fundacji Wyrównane Szanse, której celem ma być wspieranie rodzin wielodzietnych ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnionych dzieci. W spotkaniu wzięli udział m.in. znany aktor Marcin Mroczek i popularny bokser Mateusz Masternak.

23 maja br. odbyła się oficjalna prezentacja fundacji, która już przed miesiącem, w Warszawie w Hotelu Marriott przedstawiła swoje cele i zadania. Tak wtedy jak i podczas inauguracji w Jaśle wzięli w tym wydarzeniu udział fundatorzy: Beata Puchalik i Robert Rydarowicz, Mateusz Masternak, który pełni funkcję ambasadora fundacji i znany z roli w „M jak Miłość” Marcin Mroczek.

W inauguracji w Jaśle uczestniczyli także przedstawiciele samorządu, działacze społeczni i reprezentanci lokalnych środowisk biznesu, którzy obiecali wspierać fundację w jej statutowych działaniach. Fundacja Wyrównane Szanse zamierza współpracować z jasielskim samorządem i lokalnymi instytucjami – przede wszystkim z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaśle, który pomoże jej dotrzeć do rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia. – Chcemy również zachęcić do wspólnej pracy z nami firmy działające na tutejszym rynku, ludzi biznesu. Mamy już osoby, które z dużym entuzjazmem podchodzą do naszej inicjatywy i deklarują pomoc w gromadzeniu środków do działania. Aby je zdobyć, będziemy również pisać projekty unijne. Dążymy do tego, by funkcjonować pełną parą – zapewniała Beata Puchalik.

Fundacja chce objąć pomocą dzieci z rodzin wielodzietnych, których rodziców nie stać na zapewnienie wszechstronnego rozwoju uzdolnionym w różnych dziedzinach dzieciom.


Materiały nadesłane

20-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook