REKLAMA
REKLAMA

PWSZ SANOK: Studia na każdą kieszeń

SANOK / PODKARPACIE. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat poziom wykształcenia w Polsce podniósł się w sposób znaczący. Już nie tylko u specjalistów na wysokich stanowiskach, ale praktycznie u każdego pracownika dobrze widziany jest dyplom potwierdzający wykształcenie na poziomie licencjackim, inżynierskim czy magisterskim.

Co ważne, aby zdobyć wyższe wykształcenie niekoniecznie potrzebna jest dziś pomoc finansowa rodziców czy kredyt w banku. Tytuł licencjata czy inżyniera zdobyć można nie tylko w dużych ośrodkach akademickich w tradycjami, ale i w małych, nowoczesnych uczelniach kształcących praktycznie i dopasowujących tryb i warunki studiowania do potrzeb kandydatów.
Przykładem takiej uczelni jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, oferująca kształcenie w kilkunastu kierunkach i specjalnościach. PWSZ w Sanoku jest uczelnią państwową, co oznacza, że studia stacjonarne są bezpłatne, a niestacjonarne – stosunkowo niedrogie i płatne w ratach. Profil nauczania jest praktyczny, co oznacza zastawienie na konkretną, zawodową wiedzę i umiejętności. Nastawienie to realizowane jest dzięki dużej liczbie zajęć warsztatowych i praktyk pod okiem fachowców.

Swoim studentom (zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych – tzw. „zaocznych”) uczelnia oferuje bogaty i wszechstronny system stypendialny, niewątpliwie atrakcyjny dla osób będących w niełatwej sytuacji materialnej, a chcących kontynuować naukę po maturze. Obok stypendium socjalnego (o wysokości do 600 zł), student może się starać o stypendium dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (360zł) oraz stypendium rektora za wysoką średnią ocen, osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe (620 zł). Studentom przysługują także zapomogi losowe oraz ulgi w opłatach na przejazdy środkami komunikacji miejskiej, PKS i PKP.

Dzięki programowi stypendialnemu Erasmus+ można też studia połączyć z przyjemnością zwiedzania świata, szlifowania języka i poznawania nowych kultur. Sanoccy żacy byli już m.in. w Słowacji, Niemczech, Szwajcarii, Anglii, a nawet na Korsyce.

Najnowszym magnesem, którym PWSZ w Sanoku chce przyciągnąć chętnych, jest możliwość darmowego studiowania drugiego kierunku. Przez ostatnie kilka lat, zgodnie z decyzją MNiSW, drugi kierunek był darmowy tylko na 10% najlepszych studentów. Ponieważ jednak wymóg ten okazał niezgodny z Konstytucją RP, od 2015 roku uczelnie muszą zrezygnować z pobierania opłat.

W Sanoku postanowiono nie czekać i już w tym roku drugi kierunek można studiować za darmo.

Rekrutacja na studia w PWSZ w Sanoku trwa do 20 września. Dodatkowych informacji udziela Dział Toku Studiów, ul. Mickiewicza 21 budynek A, pokój 107, tel. 13 46 55 954 (studia stacjonarne), pokój 108, tel. 13  46 55 967 (studia niestacjonarne i podyplomowe).

Sprawdź ofertę edukacyjną:
www.pwsz-sanok.edu.pl
www.pwsz-sanok.edu.pl/dzial-toku-studiow/dla-kandydatow

materiały nadesłane

09-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook