REKLAMA
REKLAMA

Tropikalny Turniej w Bukowsku (ZDJĘCIA)

W dniu 3 sierpnia br. na kompleksie sportowym „Orlik” przy Zespole Szkół  w Bukowsku, odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bukowsko. Przy temperaturach właściwych raczej dla kontynentu afrykańskiego, rozegrano Turniej Piłki Nożnej z udziałem ośmiu wyselekcjonowanych drużyn.

W tym miejscu warto napisać kilka słów o naborze do tego Turnieju: otóż w pierwotnym założeniu miała to być impreza o zasięgu gminnym, jednak zainteresowanie (po raz pierwszy od kilku lat), było bardzo niewielkie. Reakcja organizatorów nastąpiła błyskawicznie, otworzyliśmy możliwość udziału dla wszystkich chętnych. I wtedy zaczęło się szaleństwo. Zgłosili się nasi przyjaciele ze Słowacji, którzy jak zwykle „muszą” mieć miejsce dla dwóch drużyn. Rozdzwoniły się telefony niemal z całego województwa i zaszła konieczność stworzenia listy rezerwowej, tj. drużyn, które zgłosiły się w terminie, lecz już poza numerem 8 (założenie regulaminowe). W wyniku całej procedury do udziału zaprosiliśmy następujące drużyny: „B & S  Fighter’s”  z Dukli, „Ultras” z Bukowska, „Cosmos” z Nowotańca, „Gladiator-Team” z Sanoka, „Junior Boys” ze Słowacji, „Victoria” z Nadolan, „Hold Strong” z Bukowska oraz „All Star” ze Słowacji. Przed rozgrywkami nastąpiło losowanie grup i kolejności spotkań. Według założeń regulaminowych stworzyliśmy dwie grupy po cztery drużyny.

Do finału awansowały po dwie pierwsze drużyny z każdej grupy. Zarówno w fazie grupowej jak też finałowej, drużyny rozgrywały mecze na zasadzie „każdy z każdym” z tym zastrzeżeniem, że w fazie finałowej przepisywano wynik uzyskany w pojedynku bezpośrednim z fazy grupowej (przy tej zasadzie drużyny w finale grały o jeden mecz mniej). Oceniając poziom sportowy Turnieju warto podkreślić, że nie było żadnej drużyny, którą można by nazwać mianem „chłopca do bicia”. O awansach do fazy finałowej decydowały pojedyncze bramki, ale także większe szczęście niektórych drużyn. Przysłowie jednak mówi, że „szczęście lepszym sprzyja”.

W naszym Turnieju najlepszymi okazali się zdobywcy pierwszego miejsca i głównego „Pucharu Wójta”, drużyna „Gladiator-Team”, złożona głównie z przedstawicieli służb mundurowych z terenu powiatu sanockiego. Miejsce drugie, po „ciężkich bojach” oraz bardzo emocjonujących meczach, wywalczyła drużyna „Ultras” z Bukowska. Największe wrażenie na widzach
i organizatorach, zrobiła jednak drużyna najmłodsza wiekiem, o mocnej nazwie „Hold Strong”. Ci młodzi zawodnicy z Bukowska zagrali cały Turniej tzw. „podstawowym składem”, czyli bramkarz oraz pięciu zawodników w polu. W końcówce Turnieju zabrakło im niestety troszkę „powietrza”, jednak trzecie miejsce w tak doborowym towarzystwie to sukces naprawdę dużego formatu. Na miejscu czwartym, czyli ostatnim w finałowej stawce, uplasowała się drużyna o nazwie „B & S  Fighter’s” z Dukli. Drużyna, która aspirowała do zwycięstwa w naszych zawodach. Nie bez znaczenia  była przypadkowa kontuzja jednego z podstawowych zawodników, co znaczne osłabiło drużynę w finałach, a tym samym pogorszyło uzyskany przez nich wynik. Poza gronem finałowym znalazły się obydwie drużyny ze Słowacji; u nich zabrakło chyba trochę kondycji, reszty dopełniła tropikalna aura. Poza finałem znalazła się również, potencjalnie najlepsza ze stawki, drużyna „Cosmosu” Nowotaniec. Poprzedniego dnia sparing w Przemyślu, w Turnieju przypadkowa przegrana z „Gladiatorem” i remis z „Ultrasem”, wyeliminował drużynę z rozgrywki finałowej. Mamy nadzieję, że „Cosmos” odbije sobie to niepowodzenie w rozgrywkach 4 – ligowych.

Wracając do Turnieju warto dodać, że najlepszym bramkarzem wybrany został Marek Jasion, bramkarz „Ultrasu” – tylko jedna bramka wpuszczona w całej imprezie. Natomiast klasą dla siebie, czyli najlepszym zawodnikiem, jednogłośnie wybrano Macieja Kuzickiego, zawodnika „Gladiatora” z Sanoka na co dzień pomocnika „Cosmosu”.

Na podsumowanie Turnieju, Pan Piotr Błażejowski, Wójt Gminy Bukowsko w asyście Przewodniczącego Rady Gminy, Pana Leona Myrdaka, wręczył puchary, dyplomy i piłki dla wszystkich czterech finałowych drużyn. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz piłki, a także w trakcie dnia możliwość korzystania z bezpłatnej kawy, herbaty, wody mineralnej, ciastek, przekąsek a na finał z doskonałej grochówki z kuchni polowej, którą serwował Jerzy Rakoczy, sołtys wsi Bukowsko. Dla dzieci były trampoliny, zjeżdżalnie, balony itp. Wszystko odbyło się na obiektach Zespołu Szkół w Bukowsku, z dużym zaangażowaniem dyrekcji, pracowników i nauczycieli tej placówki. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Artura Łuszcza za przygotowanie i prowadzenie tzw. sekretariatu zawodów oraz do Sebastiana Błażejowskiego i Rafała Komańskiego – sędziów, którzy doskonale temperowali próbki brutalnej gry (tylko jedna czerwona kartka). Wysokie temperatury sprawiły, że organizatorzy „wysprzątali” wszystkie okoliczne placówki handlowe z zapasów wody mineralnej, ponieważ czego jak czego, ale wody w Turnieju zabraknąć nie mogło.

Reasumując, należy stwierdzić, że Turniej spełnił zakładane cele i zaprosić drużyny do rywalizacji w roku 2015. Mamy nadzieję, że „co złego to nie my” o czym zawiadamia w imieniu organizatorów:

Jan Muszański

08-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)