REKLAMA
REKLAMA

Ukradli kurtki ze szkolnej szatni. Grozi im dco 5 lat więzienia

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Już niebawem do prawowitych właścicieli wrócą kurtki, które zostały im skradzione ze szkolnej szatni w jednej z brzozowskich szkół. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy i zatrzymali młodych ludzi odpowiedzialnych za ten czyn. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony poniedziałek dyrektor jednej z brzozowskich szkół  zawiadomił Policję o kradzieży trzech kurtek ze szkolnej szatni. Jak ustalili policjanci, do przestępstwa doszło, gdy pokrzywdzeni uczniowie przebywali na lekcjach. Były to kurtki firmowe, ich łączną wartość oszacowano na około 1000 zł. Jak się okazało były praktycznie nowe, gdyż niedawno zostały zakupione.

Już trzy dni później prowadzący czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że sprawcami  tych kradzieży są dwaj młodzi mężczyźni. Okazali się nimi 17-letni mieszkaniec Górek i 20-letni mieszkaniec Przysietnicy. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli poszukiwane rzeczy. Jak się okazało jedna ze skradzionych kurtek znalazła już swojego „nowego” właściciela. Policjanci odzyskali wszystkie kurtki. Wkrótce trafią one do rąk prawowitych właścicieli.

Młodzi ludzie odpowiedzialni za to przestępstwo usłyszeli zarzuty. Przyznali się do jego popełnienia.  Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalą czy mężczyzna, który zakupił jedną z kurtek odpowie za paserstwo.

KPP Brzozów

10-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)