REKLAMA
REKLAMA

W jednej z podsanockich miejscowości zlikwidowano „nielegalny sklep”

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy wykryli funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli posesji w  jednej z podsanockich miejscowości. Do zdarzenia doszło 18 czerwca br.  na posesji w jednej z miejscowości powiatu sanockiego.

Funkcjonariusze Służby Celnej postanowili sprawdzić prawdziwość informacji, zgodnie z którą 52-letni mieszkaniec tej miejscowości sprzedaje nielegalnie papierosy i alkohol produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali mężczyznę, który przyznał się do posiadania nielegalnego towaru i dobrowolnie wydał Służbie Celnej 763 paczki papierosów oraz 10,5 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Zakwestionowany towar trafił do magazynu Służby Celnej a jego właściciel poniesie odpowiedzialność w postępowaniu karnym skarbowym, które w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze celni.

Służba Celna przypomina, że papierosy, cygara, cygaretki, tytoń i susz tytoniowy znajdujące się w sprzedaży detalicznej powinny być oznakowane obowiązkowymi znakami akcyzy Ministerstwa Finansów RP. Osoby, które decydują się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nie posiadających takich znaków popełniają przestępstwo lub wykroczenie skarbowe (w zależności od uszczuplonego podatku akcyzowego), a to zagrożone jest karą grzywny lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat.

IC w Przemyślu

24-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)