REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku powstanie multimodalny dworzec. Obsłuży on pociągi, MKS-y i PKS-y

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok cały czas przygotowuje się do nowego rozdania środków unijnych. Jedno z zadań, na które chce zdobyć dofinansowanie, ma na celu poprawę miejskiej infrastruktury transportowej, w tym budowę nowoczesnego dworca multimodalnego w Sanoku.

Na razie Miasto opracowuje koncepcję nowego dworca. W założeniu miałby on być wielofunkcyjny i łączyć w jednym miejscu obsługę istniejącego w mieście transportu publicznego: kolejowego, autobusowego, busowego. W mieście turystycznym, jakim jest Sanok, to bardzo potrzebne miejsce. O ile łatwo w Sanoku znaleźć dworzec autobusowy, czy kolejowy, o tyle już z busami jest trudniej, gdyż nie każdy, zwłaszcza turysta wie, skąd one odjeżdżają.
– Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców, ale także turystów i ułatwić im korzystanie z różnych gałęzi funkcjonującej w mieście komunikacji. Pragniemy, aby podróżni mogli w jednym miejscu skorzystać z pociągu, autobusu miejskiego, dalekobieżnego, czy busa. Takie rozwiązania funkcjonują już z powodzeniem w wielu miastach – tłumaczy dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Nowy dworzec miałby powstać w dzielnicy Zatorze, niedaleko przejętego niedawno przez Miasto przystanku kolejowego „Sanok Miasto”. Oczywiście głównemu budynkowi dworca miałyby towarzyszyć także inne obiekty, np. komercyjne, czy handlowe, tak aby kompleks służył nie tylko celom komunikacyjnym. Na budowę obiektu, nowych przystanków autobusowych oraz infrastruktury towarzyszącej Miasto potrzebuje, wg wstępnych wycen ok. 14 mln zł. Dofinansowanie na ten cel zamierza pozyskać z programów operacyjnych na lata 2014 – 2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to realizacja zadania mogłaby się zacząć już pod koniec 2015 r.

Z multimodalnego dworca korzystaliby m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

07-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook