REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

WARSZTATY TAŃCA BUTOH

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka – Pracownia Edukacji Artystycznej zaprasza na warsztaty tańca Butoh. Jeśli: chcesz wyrażać swoje emocje w tańcu, nie masz doświadczenia tanecznego (ale jeśli je masz to nie przeszkadza), poszukujesz nowych sposobów pracy z ciałem, masz  minimum 16 lat to warsztat “Ciało, Ruch, Przestrzeń”  jest warsztatem dla Ciebie…

Warsztaty improwizacji i tańca Butoh poprowadzi Joanna Sarnecka.
„Taniec Butoh, stworzony w latach pięćdziesiątych XX wieku, jest dziś zaliczany do najbardziej znanych i cenionych japońskich sztuk performatywnych. Mimo, że przez ostatnie sześćdziesiąt lat jego definicja i forma podlegały nieustannym zmianom, nadal można go podzielić na dwie odrębne przestrzenie: Butoh sceniczne, wykonywane przed publicznością oraz Butoh praktykowane poza sceną, skoncentrowane na głębokiej „obserwacji” własnego ciała i umysłu”.

Joanna Sarnecka – etnograf, antropolog kultury, animator. Od wielu lat działa na rzecz zachowywania i popularyzacji dziedzictwa muzycznego i tanecznego min. przy Stowarzyszeniu Dom Tańca. Pracuje jako aktorka i reżyser. Współpracowała z teatrem Scena Lubelska. Przygotowała swoje autorskie spektakle m.in. oparty na lokalnych historiach „Dżentelmen i spółka” o założycielu miasta-ogrodu Podkowa Leśna. Od 2009 prowadzi grupę opowiadaczy „Opowieści z Walizki. Pracuje teatralnie i tanecznie z dziećmi, dorosły i osobami niepełnosprawnymi. Poszukuje w różnych formach ruchu, m.in. w butoh, którego uczyła się u różnych nauczycieli z Polski i zagranicy: Aleksandry Capigi-Łochowicz, Ko Murobushiego, Daisuke Yoshimoto i Atsushiego Takenouchiego.

– Butoh to nie tylko taniec – mówi Joanna Sarnecka.
– To ruch uwolniony z narzuconej formy, ruch najbardziej autentyczny, którego źródło tryska w głębi nas samych. Butoh może stać się ścieżką samorozwoju, samopoznania albo okazją, by poznać lepiej swoje ciało i jego możliwości.Miejsce: BWA Galeria Sanocka – Pracownia Edukacji Artystycznej Rynek 14
Termin: 5 kwietnia (sobota)
Godzina: 14.00-18.00
Opłata: 40,00 pln.
Zapisy: W BWA Galeria Sanocka,  telefonicznie (tel. 13 46 360 30) lub osobiście od 24 marca do 3 kwietnia.

ZAPRASZAMY!28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)