Zjazdowcy Dworku Sanockiego Syndrome Racing ponownie na podium (ZDJĘCIA)

Sanoccy zjazdowcy uczestniczyli w trzydniowych zawodach rowerowych Bike Town Festival, który odbył się w Przemyślu. Zawodnicy drużyny Dworek Sanocki Syndrome Racing zaprezentowali bardzo dobrą formę zdobywając miejsca na podium.

Bike Town Przemyśl był to trzydniowy festiwal rowerowy. Nasi zawodnicy uczestniczyli w dwóch konkurencjach: downtown (bardzo efektowny zjazd na czas uliczkami miasta, które są najeżone schodami oraz różnego rodzaju skoczniami), a także downhill (efektowny zjazd na czas po górskim zboczu, na którym znajdują się dodatkowe przeszkody takie jak skocznie, korzenie a także kamienie).

DownTown

Do Przemyśla pojechało 7 zawodników drużyny Dworek Sanocki Syndrome Racing: Grzegorz Drożdż, Szymon Kobylarski, Bartłomiej Osenkowski, Kamil Gładysz, Adam Szafran, Przemysław Styczyński oraz Mateusz Kielar. Trasa na której ścigali się zawodnicy nie była długa, jednak bardzo szybka. Zawody odbywały się w dwóch etapach: eliminacje oraz finał. Po przejeździe eliminacyjnym Grzegorz Drożdż był 1., a Szymon Kobylarski 2. w kategorii Hobby Open, na 16. pozycji uplasował się Mateusz Kielar z 3 sekundami straty do podium. W kategorii Hobby Junior na 4. pozycji eliminacje zakończył Adam Szafran, natomiast w kategorii Elita Kamil Gładysz po pierwszym przejeździe był 11.. Do finału nie zakwalifikował się Bartek Osenkowski oraz Przemysław Styczyński, który po upadku na ostatniej skoczni zakończył eliminacje na 26. pozycji (do finału kwalifikowało się 25 osób w kat. Hobby Open).

Po przejeździe finałowym Grzegorz Drożdż oraz Szymon Kobylarski utrzymali swoje pozycje z eliminacji, zajmując odpowiednio 1. oraz 2. miejsce na podium w kat. Hobby Open, natomiast Mateusz Kielar nie ukończył swojego przejazdu finałowego z powodu upadku. Adam Szafran w kat. Hobby Junior awansował o jedną pozycję i dzień zakończył na 3. miejscu. Kamil Gładysz w kat. Elita uplasował się w klasyfikacji końcowej na 11. miejscu.

Poza zawodnikami Dworku Sanockiego Syndrome Racing w zmaganiach na uliczkach Przemyśla brali także udział: Artur Hryszko w kat. Elita zajął 10. pozycję, a także w konkurencji Pumptrack zajął 2. miejsce; Dariusz Myćka ukończył dzień na 4. miejscu w kat. Hobby Junior; Piotr Gembalik zajął 5. miejsce w kat. Masters Open; Artur Lubinski nie zakwalifikował się do przejazdu finałowego.

Downhill

W piątek, po raz kolejny sanoccy zawodnicy odwiedzili Przemyśl, tym razem ścigali się na krótkiej, ale bardzo przyjemnej, skocznej oraz szybkiej trasie zjazdowej. Zawody odbywały się w bardzo luźnej atmosferze, a zawodnicy konkurowali o Puchar Prezydenta Przemyśla.

Również i tym razem, zawodnicy Dworku Sanockiego Syndrome Racing byli bardzo widoczni.

W połączonej kategorii Hobby Open i Elita zawodnicy zajęli kolejno: Kamil Gładysz 3. miejsce, Szymon Kobylarski 10. miejsce, Grzegorz Drożdż 12., Bartłomiej Osenkowski 24., Przemysław Styczyński 28., a Mateusz Kielar 35. W kat. Hobby Junior Adam Szafran stanął na drugim stopniu podium.

Pozostali sanoccy zawodnicy zdobyli miejsca: Artur Hryszko 2. w kat. połączonej Elita oraz Hobby Open, Artur Lubinski 33. w tej samej kategorii, a Dariusz Myćka zdobył 6. miejsce w kat. Hobby Junior

Drużyna Dworek Sanocki Syndrome Racing działająca przy Stowarzyszeniu dla Trepczy pragnie podziękować swoim sponsorom, z którymi dzieli wszelkie sukcesy. Dziękujemy firmie Dworek Sanocki – restauracja, noclegi, sklepom Grawitacyjny.pl oraz Termoaktywnie.pl, a także firmom Mirclean, Eureka, Stowarzyszeniu dla Trepczy oraz naszemu patronowi medialnemu portalowi eSanok.pl.

źródło: materiały nadesłane