REKLAMA
REKLAMA

Żubry z Mucznego na brak gości nie narzekają

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów.W miniony piątek licznik odwiedzin zanotował 122 222. odwiedzającego od momentu jej otwarcia.

Najliczniej przyjeżdżają ostatnio wycieczki szkolne, ale coraz częściej trafiają też grupy zagranicznych turystów.
– Cieszy nas, że bramę zagrody przekroczyło już tyle osób, mających okazję podziwiać króla karpackiej puszczy z bliska – mówi Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany.
– Akuratnie w piątek, gdy gościliśmy delegację leśników ukraińskich, licznik zanotował magiczna liczbę wejście numer 122 222. Rekord padł w długi majowy weekend, gdy w ciągu czterech dni na tarasach widokowych stanęło ponad 5 tysięcy osób.

Obecnie w muczniańskiej zagrodzie przebywa 10 żubrów, ale wkrótce mogą tu przyjść na świat dwa młode. W pobliżu zagrody funkcjonują ścieżki przyrodnicze pozwalające poznawać różne aspekty gospodarki leśnej i ochrony przyrody, jak również dotrzeć do miejsca martyrologii przy dawnej leśniczówce Brenzberg na grzbiecie Jeleniowatego. Czynny jest też nowy punkt widokowy na Wilczej Górze, pozwalający zajrzeć w dolinę Wołosatego.

Trwa też remont hotelu w Mucznem na potrzeby przyszłego Centrum Promocji Leśnictwa, które działać będzie w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie”.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

16-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)