REKLAMA
REKLAMA

157 km/h w terenie zabudowanym. Motocyklista pożegnał się z prawem jazdy

LESKO, SANOK / PODKARPACIE. W niedzielny poranek policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Natomiast w pod sanockich Nowosielcach motocyklista miał na liczniku 157 km/h!

Do zdarzeń doszło w niedzielny poranek w miejscowości Stefkowa. Około godz. 7.30 policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ustrzyk Dolnych, który w terenie zabudowanym pędził swoim audi a-6 z prędkością 129 km/h. Kilkanaście minut później w tym samym miejscu prawo jazdy zatrzymano 52-latkowi z Krosna, który volkswagenem passatem jechał o 55 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość. Obydwaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali również ukarani mandatami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.Sanoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu motocyklem marki Kawaski, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami. Zgodnie z przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami 26-latek odzyska za 3 miesiące.

W miniony piątek po godzinie 18. w miejscowości Nowosielce policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali kierującego motocyklem marki Kawasaki, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 157 km/h. Kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 26-latek został również ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przez długi weekend sanoccy policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Frank Kehren

źródło: KPP Sanok, KPP Lesko
foto: flickr.com/Frank Kahren

08-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)