REKLAMA
REKLAMA

157 km/h w terenie zabudowanym. Motocyklista pożegnał się z prawem jazdy

LESKO, SANOK / PODKARPACIE. W niedzielny poranek policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Natomiast w pod sanockich Nowosielcach motocyklista miał na liczniku 157 km/h!

Do zdarzeń doszło w niedzielny poranek w miejscowości Stefkowa. Około godz. 7.30 policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ustrzyk Dolnych, który w terenie zabudowanym pędził swoim audi a-6 z prędkością 129 km/h. Kilkanaście minut później w tym samym miejscu prawo jazdy zatrzymano 52-latkowi z Krosna, który volkswagenem passatem jechał o 55 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość. Obydwaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali również ukarani mandatami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.Sanoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu motocyklem marki Kawaski, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami. Zgodnie z przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami 26-latek odzyska za 3 miesiące.

W miniony piątek po godzinie 18. w miejscowości Nowosielce policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali kierującego motocyklem marki Kawasaki, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 157 km/h. Kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 107 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 26-latek został również ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przez długi weekend sanoccy policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Frank Kehren

źródło: KPP Sanok, KPP Lesko
foto: flickr.com/Frank Kahren

08-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)