REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Zaciągnął pożyczki i kupił telefony w zamian za pracę w nowo powstającej firmie

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali oszusta, który obiecując zatrudnienie wprowadził w błąd 38-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego. Pokrzywdzony mężczyzna zaciągnął kilka pożyczek i podpisał kilka umów na telefony komórkowe.

W zamian za to miał znaleźć zatrudnienie w nowo powstającej firmie 29-latka.kajdanki

W minionym tygodniu do brzozowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił funkcjonariuszy o tym, że padł ofiarą oszustwa. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dla nowo poznanego mężczyzny zaciągnął kilka pożyczek i zawarł kilka umów na nowe telefony komórkowe. Rzekomo miały one służyć pracownikom w nowo powstającej firmie. W zamian za to 38-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego miał otrzymać zatrudnienie w tej firmie.

Policjanci, zaraz po zgłoszeniu, rozpoczęli poszukiwania oszusta. Ustalili rysopis mężczyzny i skrupulatnie zbierali wszelkie informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. W efekcie pracy funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Podczas przeszukania pojazdu i miejsca zamieszkania 29-latka, policjanci ujawnili i zabezpieczyli dokumenty świadczące o tym, że nie tylko 38-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego mógł paść jego ofiarą.

29-latek już usłyszał zarzut oszustwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że młody człowiek ma na sumieniu więcej takich czynów.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia osób pokrzywdzonych w podobny sposób. Kontaktować można się osobiście z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie ul. Witosa 9 lub telefonicznie dzwoniąc pod numer (13) 43 08 325 lub numer alarmowy 997.

źródło: KPP Brzozów
foto: archiwum KWP

03-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)