Brzozowianie znów najlepsi! Sukcesy łuczników podczas I Pucharu Okręgu Rzeszowskiego (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W minioną sobotę (9 bm) w Brzozowie na stadionie MOSiR odbyły się zawody łucznicze w ramach Pucharu okręgu. W województwie  odbędą się trzy serie takich zawodów i suma punktów we wszystkich trzech będą brane pod uwagę w końcowej klasyfikacji.

W zawodach wzięło udział 92 zawodników z 9 klubów podkarpackich. W zawodach tych wzięli udział zawodnicy ŁKS Sagit Humniska i UKS Górnik Humniska.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria OPEN:
Zwyciężył zawodnik Sagit Humniska Mateusz Ryba, miejsce 8 zajął Jerzy Puchyr (Sagit)

W kategorii Junior młodszy:
Zwyciężyła zawodniczka Sagit Humniska Wiktoria Toczek, miejsce 4 zajęła Agata Ryba, miejsce 6 zajęli Wypasek Karolina i Patryk Kędra, miejsce 7 zajęli Prach Milena i Kij Kacper.

W kategorii młodzik starszy:
Wśród dziewczyn zwyciężyła zawodniczka Sagitu Patrycja Piotrowska, natomiast wśród chłopców pierwsze cztery miejsca zajęli zawodnicy Sagit Humniska. Zwyciężył Kędra Kamil, miejsce 2 zajął Lasek Dawid, miejsce 3 Rybczak Kamil, miejsce 4 Kij Konrad.

W kategorii młodzik:
W tej kategorii zwyciężyli zawodnicy UKS Tramp Jarosław Maciałek Piotr i Zając Sylwia, zawodniczka Sagitu Ewa Janocha zajęła 6 miejsce, a Gdula Aleksander zajął 13 miejsce.

W kategorii dziecko starsze:
Wśród dziewczyn zwyciężyła zawodniczka LKS Makovia Makowisko Natalia Babiak. Miejsce 3 zajęła Warchałowska Adrianna z UKS Górnik Humniska, miejsce 5 zajęła Mazur Aleksandra z Górnika Humniska, miejsce 6 zajęła Emilia Chudzikiewicz z Sagitu, miejsce 7 zajęła Martyna Miciak z Sagitu.
Wśród chłopców zwyciężył zawodnik UKS Sajdak Głogów Młp. Kopeć Ksawery,  miejsce 4 zajął Jakub Bednarczyk z Sagitu, miejsce 8 Kacper Piotrowski z Sagitu, miejsce 11 zajął Ochała Szymon z UKS Górnik Humniska.

W kategorii dziecko:
Wśród dziewczyn zwyciężyła zawodniczka LKS Makovia Makowisko Urszula Kutyła. miejsce     3 zajęła Oliwia Ryba zawodniczka UKS Górnik Humniska, miejsce 5 zajęła Patrycja Rybczak        z Sagitu, miejsce 7 zajęła Karolina Konieczko z UKS Górnik Humniska.

Wśród chłopców zwyciężył zawodnik LKS Makovia Makowisko Wiktor Kutyła, natomiast zawodnik Sagitu  Woś Patryk zajął 2 miejsce, Michał Hordij (Sagit) zajął 4 miejsce, a Miksiewicz Bartosz z UKS Górnik Humniska zajął 6 miejsce.

Organizatorem zawodów byli: Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy, ŁKS Sagit Humniska, UKS Górnik Humniska, MOSiR Brzozów. Patronat honorowy Burmistrza Brzozowa.
Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów  , Elan z Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Krusz-Bet Temeszów, PZU Rzeszów , Cukiernia Wacława Bieńczak  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.