REKLAMA
REKLAMA

BUDŻET OBYWATELSKI: Na pewno alejki na cmentarzu. Co z innymi zadaniami?

SANOK / PODKARPACIE. – Jeszcze w tym roku podamy oficjalne wyniki dotyczące głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Na pewno zwycięży zadanie, dotyczące wykonania nawierzchni asfaltowej i brukowej na Cmentarzu Posada, bo ma bardzo wyraźną przewagę nad pozostałymi inicjatywami – podaje Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Które zadania mają jeszcze szanse na realizację? Posada pochłonie 160 tys. zł (161 822,29 zł) z puli 300 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego.
– Trwa dokładna weryfikacja głosów. Z racji tego, że o drugą lokatę walczą trzy zdania, a różnica pomiędzy nimi jest bardzo niewielka, musimy raz jeszcze sprawdzić poprawność oddanych głosów – podaje nasz rozmówca.

Nieoficjalnie udało się  nam ustalić, że trzy projekty o których mowa to: „Budowa najnowocześniejszego placu zabaw w Sanoku – „BRYKALNIA” w dzielnicy Dąbrówka” (234 500 zł), „Zakup sprzętu sportowego dla 500-osobowej grupy dzieci i młodzieży trenującej w klubie sportowym Ekoball” (100 000 zł) oraz „Utwardzenie drogi dojazdowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Krokus” i „Kalina” w Sanoku” (161 822,29 zł).

 – Jeżeli zadanie, które znajdzie się na drugiej pozycji, będzie przekraczało pozostałą kwotę z budżetu, zwrócimy się do inicjatorów z pytaniem, czy jest możliwość zmian w projekcie, tak aby zmieścić się w puli 300 tys. zł – wyjaśnia burmistrz Sanoka.

Tak może się stać w przypadku placu zabaw na Dąbrówce lub drogi w kierunku ogródków działkowych. W przepadku negatywnej odpowiedzi, realizowany będzie kolejny projekt, zachowując podobne zasady.

W sumie wpłynęło 10 258 kart. Taki wynik przerósł oczekiwania samego burmistrza.
– Prawdę mówić nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Liczyliśmy, że wpłynie 5-7 tys kart. To jednak pokazuje, że zarezerwowanie pieniędzy dla budżetu obywatelskiego, było dobrym posunięciem. Gdybyśmy wiedzieli, że z takim zainteresowaniem  spotka się ten pomysł, być może zwiększylibyśmy jego kwotę. Na pewno musimy dopracować sam system głosowania. Mogę jednak powiedzieć, że pozycja budżetu obywatelskiego w ogólnym projekcie budżetu w kolejnych latach, będzie podtrzymywana. Prawdopodobnie zwiększymy także samą kwotę – deklaruje Tadeusz Pióro.

Witold_Swiech_020_Rynek_Sanok

red.
foto: Witold Święch

31-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)