REKLAMA
REKLAMA

BUDŻET OBYWATELSKI: Na pewno alejki na cmentarzu. Co z innymi zadaniami?

SANOK / PODKARPACIE. – Jeszcze w tym roku podamy oficjalne wyniki dotyczące głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Na pewno zwycięży zadanie, dotyczące wykonania nawierzchni asfaltowej i brukowej na Cmentarzu Posada, bo ma bardzo wyraźną przewagę nad pozostałymi inicjatywami – podaje Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Które zadania mają jeszcze szanse na realizację? Posada pochłonie 160 tys. zł (161 822,29 zł) z puli 300 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego.
– Trwa dokładna weryfikacja głosów. Z racji tego, że o drugą lokatę walczą trzy zdania, a różnica pomiędzy nimi jest bardzo niewielka, musimy raz jeszcze sprawdzić poprawność oddanych głosów – podaje nasz rozmówca.

Nieoficjalnie udało się  nam ustalić, że trzy projekty o których mowa to: „Budowa najnowocześniejszego placu zabaw w Sanoku – „BRYKALNIA” w dzielnicy Dąbrówka” (234 500 zł), „Zakup sprzętu sportowego dla 500-osobowej grupy dzieci i młodzieży trenującej w klubie sportowym Ekoball” (100 000 zł) oraz „Utwardzenie drogi dojazdowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Krokus” i „Kalina” w Sanoku” (161 822,29 zł).

 – Jeżeli zadanie, które znajdzie się na drugiej pozycji, będzie przekraczało pozostałą kwotę z budżetu, zwrócimy się do inicjatorów z pytaniem, czy jest możliwość zmian w projekcie, tak aby zmieścić się w puli 300 tys. zł – wyjaśnia burmistrz Sanoka.

Tak może się stać w przypadku placu zabaw na Dąbrówce lub drogi w kierunku ogródków działkowych. W przepadku negatywnej odpowiedzi, realizowany będzie kolejny projekt, zachowując podobne zasady.

W sumie wpłynęło 10 258 kart. Taki wynik przerósł oczekiwania samego burmistrza.
– Prawdę mówić nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Liczyliśmy, że wpłynie 5-7 tys kart. To jednak pokazuje, że zarezerwowanie pieniędzy dla budżetu obywatelskiego, było dobrym posunięciem. Gdybyśmy wiedzieli, że z takim zainteresowaniem  spotka się ten pomysł, być może zwiększylibyśmy jego kwotę. Na pewno musimy dopracować sam system głosowania. Mogę jednak powiedzieć, że pozycja budżetu obywatelskiego w ogólnym projekcie budżetu w kolejnych latach, będzie podtrzymywana. Prawdopodobnie zwiększymy także samą kwotę – deklaruje Tadeusz Pióro.

Witold_Swiech_020_Rynek_Sanok

red.
foto: Witold Święch

31-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)