REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Taras widokowy w miejskim parku starzeje się. „Trzeba zadbać o to sentymentalne dla sanoczan miejsce” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynął list dotyczący platformy widokowej zlokalizowanej w parku miejskim im. Adama Mickiewicza w Sanoku. Autor zaznacza, że taras niszczeje i że warto zadbać o to sentymentalne dla sanoczan miejsce.

Platforma widokowa w parku powstała w 2007 roku i została umieszczona na wysokości 350 m n.p.m. niedaleko szczytu Góry Parkowej, czyli Kopca Adama Mickiewicza. Taras powstał w ramach projektu unijnego.

Szczególnie w miesiącach letnich, miejsce to jest chętnie odwiedzane nie tylko przez sanoczan, ale również przez turystów. Z parkowym szczytem wiąże się wiele anegdot i opowieści. Właśnie na sentyment związany z tą częścią miasta powołuje się autor interwencji.

Byliśmy w niedzielę na spacerze w parku. Poszliśmy aż na taras widokowy. Czy kogoś to sentymentalne dla sanoczan miejsce w ogóle interesuje? Otóż niniejszy taras ulega stopniowej dewastacji. Widoczne są ubytki w kostkach brukowych, brakuje niektórych kamieni w konstrukcji platformy, mury są popękane – pisze internauta.

Z pytaniem o plany dotyczące renowacji tarasu zwróciliśmy się do magistratu.

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja dotycząca remontu platformy widokowej oraz innych obiektów w parku miejskim dotkniętych zębem czasu. Wkrótce rozpoczną się pierwsze prace – słyszymy w Urzędzie Miasta w Sanoku.

21-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)