REKLAMA
REKLAMA

MOSIR SANOK: „Lepianka już nie Damianka”. Znamy nowe nazwy kolib

SANOK / PODKARPACIE. Koliby karpackie, które znajdują się w ofercie sanockiego MOSiRu, a o których niewiele osób wiedziało zapoczątkowały zmiany, jakie na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy dokonały się w placówce. Koliby zwróciły na siebie uwagę swoimi nazwami: „Lepianka Damianka” i „Chatka Władka”.

– Koliby znajdujące się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  służą mieszkańcom Sanoka do organizacji spotkań oraz imprez integracyjnych. Dlatego też chcieliśmy, aby to właśnie mieszkańcy zgłosili swoje propozycje, a później głosowali na wybrane przez siebie nazwy kolib  – tłumaczy Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Nazwy kolib: "Lepianka Damianka" i "Chatka Władka", przechodzą do historii. Foto: archiwum Esanok.pl

Nazwy kolib: „Lepianka Damianka” i „Chatka Władka”, przechodzą do historii. Foto: archiwum Esanok.pl

Nowe nazwy kolib, wybrane w zorganizowanej przez MOSiR zabawie, to „Bojko i Łemko”. Zwyciężczyni otrzymała czteroosobową bezpłatną wejściówkę na ślizgawkę.

– Walka o zwycięstwo była zacięta. W konkursie oddano 150 głosów, a ostateczną przewagą  9 głosów wygrały nazwy „Bojko i Łemko”  autorstwa Pani Jolanty Oleksiewicz, której serdecznie gratulujemy – dodaje dyrektor MOSiR.

Czym kierowała się autorka zwycięskich nazw? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna. Nazwami grup etnicznych – Bojkowie i Łemkowie, grup, które w przeszłości zasiedlały nasze tereny.

W ofercie zamieszczonej na stronie MOSiR Sanok znajduje się następujący opis kolib:
„Nazwa koliba to w gwarze góralskiej szałas pasterski z paleniskiem umieszczonym na środku i siedzeniami wokoło. Koliby bieszczadzkie są świetnym miejscem do organizacji imprez w szerszym gronie. Zapewniają schronienie przez każdą pogodą, a ich klimat gwarantuje udaną zabawę”.

Wewnątrz kolibów znajduje się: palenisko, barek, kociołek, ruszt, siedziska, oświetlenie. Jest możliwość podłączenia własnych urządzeń.

MOSiR posiada dwie koliby, o łącznej powierzchni użytkowej 80 m2. Jednocześnie bawić się w nich może około 30 osób.

Koliby karpackie świetnie nadają się do organizacji imprez okolicznościowych, biesiad, urodzin, imienin lub spotkań integracyjnych

Koliby karpackie świetnie nadają się do organizacji imprez okolicznościowych, biesiad, urodzin, imienin lub spotkań integracyjnych

IMG_9658

red.ZOBACZ RÓWNIEŻ:

MARZEC 2015:
„MOSiR wymaga zmian systemowych”. „Lepianka Damianka” to tylko wierzchołek góry lodowej ? (FILM, ZDJĘCIA, STRESZCZENIE AUDYTU)

KWIECIEŃ 2015:
SANOK: Audyt pogrążył szefa MOSiRu? Dyrektor dyscyplinarnie zwolniony

MAJ 2015:
Były dyrektor MOSiRu składa do sądu pozew o odszkodowanie w kwocie blisko 25 tys. zł

CZERWIEC 2015:
Ugoda w sądzie. Nie będzie dyscyplinarki, ale odszkodowanie o połowę niższe

LIPIEC 2015:
Dyrektor MOSiRu wybrany!

NOWY DYREKTOR MOSIR: Kameralny basen ze zjeżdżalniami – tak. Ice Racing – nie (FILM, WYWIAD)

18-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)