REKLAMA
REKLAMA

Najbardziej podobały się ,,syreny”. Ratownicy dzieciom (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W pierwszym tygodniu grudnia pod Niepublicznym Przedszkolem im. bł. Jozafata Józefa Kocyłowskiego w Pakoszówce zaparkowała karetka Pogotowia Ratunkowego z Sanoka. Na szczęście nie w celu ratowania chorego dziecka, ale profilaktycznie – aby uczyć poprzez zabawę.

Spotkanie edukacyjne z dziećmi na temat pierwszej pomocy zorganizowali ratownicy medyczni: Janusz Bukład i Andrzej Brud. Odbyło się ono na zaproszenie dyrekcji przedszkola w ramach akcji „Ratownicy Dzieciom”.

Celem spotkania było przekazanie podstawowej wiedzy o sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci uczyły się jak wzywać karetkę, pod jaki numer dzwonić i co zrobić w sytuacji, kiedy trzeba komuś pilnie pomóc. Starszaki wykazały się dużym zaangażowaniem, zadawały dociekliwe pytania i oglądały z zaciekawieniem sprzęt medyczny.

Pokaz urządzeń, którymi dysponuje karetka, wzbudził ogromne zainteresowanie, ale największe emocje towarzyszyły włączeniu świateł i sygnałów dźwiękowych („syreny”). Taka jest magiczna moc karetki. Dla dzieci.

źródło, foto: SP ZOZ Sanok

15-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)