REKLAMA
REKLAMA

Najbardziej podobały się ,,syreny”. Ratownicy dzieciom (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W pierwszym tygodniu grudnia pod Niepublicznym Przedszkolem im. bł. Jozafata Józefa Kocyłowskiego w Pakoszówce zaparkowała karetka Pogotowia Ratunkowego z Sanoka. Na szczęście nie w celu ratowania chorego dziecka, ale profilaktycznie – aby uczyć poprzez zabawę.

Spotkanie edukacyjne z dziećmi na temat pierwszej pomocy zorganizowali ratownicy medyczni: Janusz Bukład i Andrzej Brud. Odbyło się ono na zaproszenie dyrekcji przedszkola w ramach akcji „Ratownicy Dzieciom”.

Celem spotkania było przekazanie podstawowej wiedzy o sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci uczyły się jak wzywać karetkę, pod jaki numer dzwonić i co zrobić w sytuacji, kiedy trzeba komuś pilnie pomóc. Starszaki wykazały się dużym zaangażowaniem, zadawały dociekliwe pytania i oglądały z zaciekawieniem sprzęt medyczny.

Pokaz urządzeń, którymi dysponuje karetka, wzbudził ogromne zainteresowanie, ale największe emocje towarzyszyły włączeniu świateł i sygnałów dźwiękowych („syreny”). Taka jest magiczna moc karetki. Dla dzieci.

źródło, foto: SP ZOZ Sanok

15-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)