REKLAMA
REKLAMA

Odebrał paczkę ,,za pobraniem” za 165 zł, a w niej popularne cukierki

ŚREDNIA WIEŚ / PODKARPACIE. 165 zł za opakowanie cukierków zapłacił mieszkaniec Bieszczadów, który padł ofiarą oszusta. Mężczyzna pewien, że przesyłkę zamawiała córka często korzystająca z internetowych zakupów, zapłacił za nią listonoszowi.

Kiedy w kopercie znalazł pudełko popularnych słodyczy, powiadomił Policję.

Pomimo wielu apeli, informowania jak nie stać się ofiarą oszustwa internetowego, wciąż wiele osób podchodzi do zagadnienia z lekceważeniem i wpłaca pieniądze na konto oferentów, jeszcze przed otrzymaniem i sprawdzeniem przesyłki. O przykrych skutkach takiego postępowania, przekonał się mieszkaniec Średniej Wsi, który odebrał od listonosza przesyłkę „za pobraniem”, za którą zapłacił 165 zł.  Mężczyzna był pewien, że zamówiła ją córka często korzystająca z tej formy zakupów. W kopercie mężczyzna znalazł paczkę cukierków.

Apelujemy do osób dokonujących zakupów w formie wysyłkowej o ostrożność i rozwagę. Zanim dokonamy zakupu towaru w sieci pamiętajmy, aby nie płacić zanim nie sprawdzimy zawartości przesyłki! Po nadejściu paczki należy otwierać ją w obecności doręczyciela! W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

źródło: KPP Lesko

cukierki

23-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)